Na horyzoncie kolejny superflagowiec? Trwają prace nad OnePlus 10 Ultra

Wygląda na to, że OnePlus nie poprzestanie na modelu 10 Pro i już szykuje jego mocniejszą wersję. Przecieki wskazują, że jeszcze w tym roku na rynek trafi OnePlus 10 Ultra.
OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Pro

OnePlus 10 Ultra będzie jeszcze lepiej wyposażony od 10 Pro

W styczniu tego roku OnePlus zaprezentował w Chinach swojego najnowszego flagowca – OnePlus 10 Pro. A przynajmniej myśleliśmy, że to flagowiec, bo do tej pory to właśnie modele “Pro” dumnie dzierżyły ten tytuł Nowe doniesienia wskazują, że w tym roku sytuacja będzie wyglądała inaczej, bo firma pracuje już nad smartfonem, który będzie jeszcze lepszy od tego, który zadebiutował niedawno. Mówi się, że testy tego modelu już trwają, a urządzenie jest na etapie EVT, czyli inżynierskich testów walidacyjnych.

Czytaj też: OnePlus Nord CE 2 5G zadebiutuje już niedługo. Co o nim wiemy?

Leakster Yogesha Brara, który poinformował o powstawaniu OnePlus 10 Ultra, dodał, że wedle zasłyszanych przez niego plotek, firma połączy siły z Oppo. Nie jest to pierwszy taki przypadek, w którym firmy wymieniają się technologiami. Spodziewać się można, że na mocy partnerstwa, OnePlus może skorzystać z opracowanego przez Oppo chipsetu MariSilicon NPU, który poprawiłby wydajność aparatów. Umożliwia on bowiem nagrywanie filmów w jakości 4K z funkcją HDR Night Video. 

Czytaj też: Huawei P50 Pro i P50 Pocket wkraczają do Polski. Ile trzeba za nie zapłacić?

Kiedy OnePlus 10 Ultra zadebiutuje? Tego nie wiemy, choć mówi się o drugiej połowie roku, ale to na razie bardzo niepewna informacja i wszystko jeszcze może ulec zmianie.