Xiaomi MIX 5 Pro na pierwszych renderach wygląda wręcz zabójczo

Jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów Xiaomi w tym roku jest bez wątpienia Xiaomi MIX 5 Pro, czyli nowy przedstawiciel eksperymentalnej serii producenta. Teraz urządzenie pojawiło się na pierwszych renderach i trzeba przyznać, że robi wrażenie.
Xiaomi MIX 5 Pro na pierwszych renderach wygląda wręcz zabójczo

Xiaomi Mix 5 Pro Render: Technizo Concept

Seria Xiaomi MIX od początku była tą, przy której producent mógł trochę poszaleć, wdrażając innowacyjne technologie. Pierwszy Mi MIX przyniósł nam początek prawie bezramkowych telefonów. Mi MIX 2 i 2S zaskoczył nas aparatem pod ekranem (nie mylić z USC – under-screen camera). Było z nim nieco problemów, bo umieszczono go przy dolnej krawędzi, jednak i tak była to ogromna nowość. W Mi MIX 3 już dostaliśmy wysuwany aparat, a Mi MIX Fold przyniósł składany ekran. Nie można również zapomnieć o Mi MIX Apha, choć ten model niestety nie trafił do masowej produkcji. W ubiegłym roku, po kilku latach przerwy zadebiutował model z numerem cztery, przynosząc już technologię USC. W przygotowaniu jest też kolejny składany MIX Fold, a także dwa urządzenia z serii MIX 5.

Xiaomi Mix 5 Pro Render: Technizo Concept

Tym razem Xiaomi ma zamiar zaoferować nam model podstawowy i Pro, możemy więc spodziewać się naprawdę mocnej specyfikacji. Teraz jednak skupimy się właśnie na MIX 5 Pro, o którym dowiadujemy się coraz więcej. Warto jeszcze wspomnieć, że wedle doniesień urządzenia mają zadebiutować już w marcu. Jeśli to prawda, to w najbliższym czasie powinniśmy dostać jeszcze więcej informacji na ich temat.

Czytaj też: Seria Galaxy S22 zadebiutuje już niedługo. Wyciekły europejskie ceny modeli

Jak może prezentować się Xiaomi MIX 5 Pro?

Debiutująca w grudniu seria Xiaomi 12 miała przynieść nam długo wyczekiwany model 12 Ultra. Jak wiemy, urządzenie nie weszło na rynek, bo Xiaomi postanowiło z niego zrezygnować. A dokładniej, wprowadzić go pod inną nazwą – Xiaomi MIX 5 Pro, który zachwyci nas swoim wyglądem.

Xiaomi Mix 5 Pro Render: Technizo Concept

O okrągłej, ogromnej wyspie wiedzieliśmy już od dłuższego czasu, bo rendery i przecieki etui dla modelu Ultra pojawiały się w sieci dość regularnie. Teraz jednak dostaliśmy świetnie wyglądające rendery, ukazujące nam niesamowity wygląd tego nowego flagowca. Wyspa zajmuje jedną trzecią tylnej części smartfona, a okrągły moduł z koncentrycznie ułożonymi czterema obiektywami robi wrażenie. Dostrzec można też logotyp marki Leica, która ma pracować nad możliwościami fotograficznymi tego smartfona.

Zagłębiając się w specyfikację aparatów, mówi się o głównym aparacie 50 Mpix (ISOCell GN5 z Dual Pixel Pro) i trzech obiektywach po 48 Mpix każdy. Dwa z nich mają być odpowiednio obiektywem ultraszerokokątnym i teleobiektywem ze zmienną ogniskową i zoomem optycznym 5x.

Czytaj też: Wiemy, kiedy seria Oppo Reno7 trafi na światowy rynek

Xiaomi Mix 5 Pro Render: Technizo Concept

Z przodu widzimy, że aparat do selfie zostanie schowany pod 6,78-calowym wyświetlaczem AMOLED, pozostawiając do dyspozycji cały ekran bez żadnych wcięć. Z przecieków wiemy, że MIX 5 Pro zaoferuje nam rozdzielczość QuadHD+ i odświeżanie na poziomie 120 Hz. Xiaomi MIX 5 Pro będzie napędzany przez chipset Snapdragom 8 Gen 1 wspierany przez 12 GB pamięci RAM LPDRR5 oraz 256 GB pamięci masowej. Jeśli chodzi o baterię, to mówi się o pojemności 5000 mAh i obsłudze szybkiego ładowania z mocą 200 W. Chodzi więc o technologię HyperCharge, na której komercyjne wdrożenie czekamy z niecierpliwością.