Co nowego w Windows 11? Microsoft odkrył karty o kolejnych oficjalnych funkcjach systemu

Zespół programistów testował zupełnie nowe funkcje dla Windowsa 11 przez kilka miesięcy z pomocą społeczności Insiders, a dziś firma Microsoft rozpoczęła ich wprowadzanie do oficjalnej dystrybucji. Pozostaje więc tylko spytać – co nowego w Windows 11?
Windows 11
Windows 11

Komputer jest coraz większą częścią naszego życia – takimi słowami Microsoft zaczyna opisywanie kolejnych funkcji dla swojego systemu, pompatycznie wręcz zapowiadając nowości w Windows 11

Zmian w Windows 11 w ramach najnowszej aktualizacji jest sporo, ale te największe zdecydowanie dotyczą zarówno Microsoft Store, jak i możliwość korzystania z aplikacji przeznaczonych na Androida. To ostatnie było nam obiecane na długo przed premierą systemu, więc trochę na tę funkcjonalność musieliśmy poczekać, więc przynajmniej możemy mieć większą pewność, że jej działanie będzie bardziej dopracowane.

Czytaj też: Znamy szczegóły flagowego Alder Lake. Ile mocy pożre Intel Core i9-12900KS i ile wyniesie jego cena?

Ponieważ komputer PC odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę w naszym życiu, będziemy nadal rozwijać Windows 11 jako punkt łączący ludzi, pomysły i dzieła. Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że nowe doświadczenia dla Windows 11 zaczynają być dostępne, w tym podgląd Amazon Appstore dostępny w Stanach Zjednoczonych, ulepszenia paska zadań i dwie przeprojektowane aplikacje: Media Player i Notatnik. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co użytkownicy z nimi zrobią– pisze Panos Panay, dyrektor wykonawczy i ds. produktów dla urządzeń z systemem Windows+.

Czytaj też: Android 13 pozwala uruchomić system Windows 11 na smartfonie, a nawet odpalić na nim grę

Wspomniane wsparcie aplikacji mobilnych na Windowsa 11 zostało zrealizowane właśnie poprzez zmiany w Microsoft Store, który teraz (tylko w USA) pozwala uzyskać dostęp do Amazon Appstore Preview za sprawą technologii Intel Bridge. Stamtąd można pobrać mobilne aplikacje pokroju Kindle, Audible, czy gier wszelakiej maści. Mowa o aż ponad 1000 aplikacji i gier, które znajdziemy w sklepie Microsoftu dokładnie tak, jakbyśmy przeglądali Amazon Appstore.

Czytaj też: Pamiętacie GeForce RTX 3090 Ti? Chyba lepiej o niej zapomnieć, bo NVIDIA przełamała milczenie po złamaniu obietnicy

Poza tymi ulepszeniami Microsoft zaktualizował Windowsa 11 o opcję wyciszanie/wyłączanie wyciszenia i udostępnianie dowolnego okna z paska zadań, na którym znalazła się też charakterystyczna pogoda zaimplementowana w Windows 10 i zegar w przypadku korzystania z drugiego monitora. Ponadto firma przeprojektowała zarówno notatnik, jak i odtwarzacz multimedialny.