Europejskie ceny realme GT2 i GT2 Pro wyciekają przed poniedziałkową premierą

Już w poniedziałek, 28 lutego, podczas MWC 2022 realme zaprezentuje światu nowe smartfony realme GT2 i GT2 Pro. Oba urządzenia zadebiutowały już w Chinach, więc ich specyfikacja nie jest dla nas żadną tajemnicą. Tym razem poznaliśmy ich prawdopodobne europejskie ceny, a także warianty i opcje kolorystyczne, w których wejdą na rynek.
Europejskie ceny realme GT2 i GT2 Pro wyciekają przed poniedziałkową premierą
Europejskie ceny realme GT2 i GT2 Pro wyciekają przed poniedziałkową premierą

Podczas MWC 2022 realme przedstawi nam kilka ciekawych nowości. Pierwszą z nich jest zapowiadana jakiś czas temu “najszybsza na świecie technologia ładowania smartfonów”, która wedle przecieków, pozwala na ładowanie urządzenia z mocą aż 200 W. O tym jednak wiemy bardzo niewiele, dlatego skupiamy się bardziej na dwóch smartfonach, które zadebiutują podczas poniedziałkowego wydarzenia.

Czytaj też: Globalna premiera serii OPPO Find X5 i słuchawek Enco X2

Światowa premiera realme GT2 i GT2 Pro już na horyzoncie

Specyfikacja obu smartfonów jest nam dobrze znana. Wiemy więc, że podstawowy wariant w wersji globalnej ma zostać wyposażony w układ Snapdragon 888 i baterię o pojemności 5000 mAh obsługującą szybkie ładowanie z mocą 65 W. 6,62-calowy wyświetlacz AMOLED zaoferuje rozdzielczość FHD+ i częstotliwość odświeżania. Z przodu znajdzie się aparat 16 Mpix, a z tyłu potrójna konfiguracja: 50 Mpix (z OIS) + 8 Mpix (ultraszerokikąt) + 2 Mpix (makro).

W przypadku realme GT2 Pro, wyświetlacz będzie już nieco większy, bo 6,7-calowy. Będzie to panel AMOLED LTPO o rozdzielczości QHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Aparat do selfie będzie miał już 32 Mpix, zaś na tylna konfigurację będą składać się dwa aparaty po 50 Mpix (główny z OIS i ultraszerokokątny) i obiektyw 3 Mpix. Smartfon napędzany będzie przez układ Snapdragon 8 Gen 1. Bateria również ma mieć pojemność 5000 mAh z ładowaniem 65 W.

Czytaj też: Redmi K50 Pro pozuje na nowych renderach. Kiedy premiera?

Oba smartfony trafią na globalny rynek z nakładką realme UI 3.0 opartą na Androidzie 12.

Ceny i warianty realme GT2 i GT2 Pro

Dzisiejszy przeciek pochodzący od typera Sudhanshu Ambhore ujawnił europejskie ceny, warianty i opcje kolorystyczne nowych smartfonów producenta.

Jeśli chodzi o realme GT2, ten będzie dostępny w kolorach: Paper White, Paper Green i Steel Black. Warianty pamięci i ceny:

  • 8 GB RAM + 128 GB – 539 euro,
  • 12 GB RAM + 256 GB – 589 euro.

Realme GT2 Pro ma również wejść na rynek w tych samych opcjach kolorystycznych, ale do Europy zawita tylko jeden wariant pamięci. Będzie to wersja z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej, której cena ma wynosić 789 euro.