Samsung Galaxy A23 zdradza swoje tajemnice. To będzie bardzo ładny budżetowiec

Seria Galaxy A powiększy się w tym roku o kilka kolejnych smartfonów. O Galaxy A73, A53 czy A33 mówi się najwięcej, ale oprócz nich Samsung wprowadzi na rynek jeszcze inne modele, takie jak Galaxy A23, o którym przecieki zdradziły nam już niemal wszystko.
Samsung Galaxy A23 zdradza swoje tajemnice. To będzie bardzo ładny budżetowiec
Samsung Galaxy A23 zdradza swoje tajemnice. To będzie bardzo ładny budżetowiec

Często sięgając po tańszy telefon, musimy liczyć się z tym, że nie będzie on prezentował się aż tak okazale jak modele z wyższych półek. Producenci w końcu muszą na czymś oszczędzić, a jeśli nie zrobią tego kosztem specyfikacji, ucierpi design urządzenia. Jednak w przypadku kolejnego przedstawiciela serii Galaxy A nie musimy się tym martwić.

Czytaj też: Na rynek trafia Redmi 10 2022. Tym razem odświeżenie jest naprawdę symboliczne

Samsung Galaxy A23 będzie wyglądał jak dużo droższy smartfon

Nowy budżetowy Samsung, wedle renderów, ma prezentować się bardzo podobnie do Galaxy A53, zwłaszcza jeśli chodzi o tył i wyspę aparatów. Mają one być identyczne, a różnice zobaczymy dopiero z przodu, gdzie zamiast okrągłego otworu na aparat (A53) znajdzie się wcięcie w kształcie litery V. Całość jednak prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że cena Galaxy A23 będzie zapewne o połowę mniejsza niż Galaxy A53.

Rendery: @OnLeaks, @prepp_in (via CollegeDunia)

Jednak rendery to nie wszystko, bo przecieki ujawniają nam właściwie całą specyfikację tego urządzenia i to w dwóch, nieco różniących się od siebie, wariantach – 4G i 5G. Model bez łączności nowej generacji wyposażony zostanie w ekran IPS LCD o przekątnej 6,4 cala, zaś w wariancie 5G ekran ma być 6,55-calowy, choć nie wiemy, czy panel będzie ten sam. Oba warianty będą się też różnic chipsetami. Jeden będzie napędzany przez MediaTek Dimensity 700 z modemem 5G, zaś wariant 4G przez Snapdragon 680. W obu przypadkach procesor wspierany będzie przez przynajmniej 4 GB pamięci RAM. Przecieki wskazują też na obecność Androida 12 na pokładzie.

Czytaj też: Galaxy S22 ledwie zadebiutował, a już przechodzi testy wytrzymałości

Rendery: @OnLeaks, @prepp_in (via CollegeDunia)

Znamy też szczegóły aparatów. Z przodu ma znaleźć się kamerka do selfie 13 Mpix, zaś z tyłu, tak jak w Galaxy A53, Samsung umieści cztery aparaty, choć o innej konfiguracji. Jednostka główna ma mieć rozdzielczość 50 Mpix, a obok niej znajdzie się obiektyw ultraszerokokątny 8 Mpix i dwie matryce do makro i wykrywania głębi po 2 Mpix. Smartfon w obu wariantach ma mieć wymiary 165,4x77x8,5 mm, a na pokładzie nie zabraknie czytnika linii papilarnych w bocznej krawędzie i wejścia słuchawkowego 3,5 mm.

Rendery: @OnLeaks, @prepp_in (via CollegeDunia)

Wedle informacji, Samsung galaxy A23 4G i 5G zadebiutuje jeszcze w marcu, ale dokładna data nie jest znana.