Seria Xiaomi 12 powiększy się o kolejny model. Co zaoferuje Xiaomi 12 Lite?

Choć nadal czekamy na globalną premierę serii Xiaomi 12, to wygląda na to, że producent wkrótce doda do rodziny kolejny model – Xiaomi 12 Lite. Co ciekawe, nie będzie on sprzedawany w Chinach, a trafi od razu na rynek globalny. Warto więc przyjrzeć się mu bliżej.
Xiaomi 12 Lite
Xiaomi 12 Lite

Xiaomi 12 Lite na renderach. Znamy też jego specyfikację

Jak donosi serwis Xiaomiui, seria Xiaomi 12 poszerzy się o kolejny model, który dołączy do, zaprezentowanych pod koniec grudnia, Xiaomi 12X, Xiaomi 12 i 12 Pro. Najnowszy smartfon ma mieć dopisek “Lite”, będzie więc dość okrojoną wersją oryginału, a co za tym idzie, będzie również tańszy. Jego istnienie nie jest właściwie dla nas żadną nowością, bo mówiło się o tym modelu jeszcze w ubiegłym roku. Jednak przez to, że Xiaomi zaprezentowało Xiaomi 12X, wydawało się, że “Lite” poszedł w odstawkę. Wygląda na to, że się myliliśmy.

Czytaj też: Ujawniono wygląd POCO X4 Pro 5G. Przeciek potwierdza specyfikację

Źródło: Xiaomiui

Z tego co wiemy, zostanie wyposażony w 6,55-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości  Full HD+ 2400×1080 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Pod ekranem zostanie wbudowany czytnik linii papilarnych. Jak pokazują nam rendery – wyświetlacz będzie zakrzywiony. Aparat do selfie (jego rozdzielczość nie jest jeszcze znana) zostanie umieszczony w okrągłym otworze. Z tyłu natomiast Xiaomi ma umieścić potrójną konfigurację aparatów z jednostką główną 64 Mpix (Samsung ISOCELL GW3 bez optycznej stabilizacji obrazu), obok znajdzie się obiektyw ultraszerokokątny i makro.

Czytaj też: Kolejny smartfon Xiaomi debiutuje na polskim rynku. Oto Redmi Note 11

Źródło: Xiaomiui

Xiaomi 12 Lite będzie napędzany przez procesor Snapdragon 778G+ lub mocniejszy chipset z serii Snapdragon 7xx. Można się spodziewać, że pojawi się przynajmniej wariant z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, ale tego przeciek nie precyzuje, choć wydaje się to najbardziej prawdopodobne. Na rynek światowy urządzenie ma trafić pod kontrolą Androida 12 z nakładką MIUI 13.