Motorola Edge 30 powinna niedługo zadebiutować. Co o niej wiemy?

Motorola już jakiś czas temu wypuściła na rynek Edge 30 Pro, będącego globalną wersją Edge X30, czyli pierwszego na świecie smartfona ze Snapdragonem 8 Gen 1. Teraz przyszedł czas, by rozbudować serię Edge 30 o model podstawowy.
motorola

Motorola Edge 30 Pro

W ostatnim czasie Motorola Edge 30 pojawia się w coraz większej ilości baz certyfikacyjnych, takich jak TRDA, EEC i Wi-Fi Alliance, co jasno wskazuje na jej rychła premierę. Oficjalnie producent niczego jeszcze nie ogłosił, więc na razie musimy zadowolić się przeciekami, które powoli ujawniają nam specyfikację tego urządzenia.

Tym razem Motorola Edge 30 pojawiła się w teście Geekbench

Dzieki temu dowiedzieliśmy się, że smartfon napędzany będzie przez wykonany w technologi 6 nm układ Snapdragon 778G Plus, na który składa się rdzeń główny o taktowaniu 2,5 GHz (Cortex-A78), trzy rdzenie Gold Cortex-A78 o taktowaniu 2,2 GHz i cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A55 z taktowaniem 1,8 GHz. Procesor sparowany jest z procesorem graficznym Adreno Adreno 642L. Motorola postawiła więc na ulepszoną wersją układu, który znalazł się w Edge 20. W teście Geekbench smartfon uzyskał 821 i 2353 punkty w kolejno teście jedno- i wielordzeniowym.

Czytaj też: Premiera kolejnych smartfonów z serii Redmi K50. 120 W ładowanie, OIS i zadziwiająco niska ceną

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Edge 30 dostępny będzie z 8 GB pamięci RAM, choć oczekujemy, że pojawią się także inne warianty pamięci. Na pokładzie znajdzie się też Android 12.

Czytaj też: Ujawniono datę premiery realme GT Neo3. Długo czekać nie musimy

Na razie pozostałe szczegóły specyfikacji są nieznane, choć spodziewamy się pewnych ulepszeń w stosunku do zeszłorocznej Motoroli Edge 20. Przypomnijmy więc, że ten model wyposażony był w 6,7-calowy wyświetlacz OLED obsługujący częstotliwość odświeżania 144 Hz. Wydaje się więc, że producent raczej nie zaoferuje nam niczego gorszego. Podobnie powinno być w przypadku aparatów. Edge 20 na pokładzie ma aparat główny 108 Mpix (Samsung ISOCELL GM2), ultraszerokokątny i makro 16 Mpix oraz teleobiektyw 8 Mpix z OIS, a z przodu kamerkę do selfie 32 Mpix. Liczymy, że w przypadku baterii Motorola zaoferuje nam ogniwo większe niż 4000 mAh z szybszym ładowaniem (30 W w przypadku ubiegłorocznego modelu).