Składany vivo X Fold przyłapany w terenie

Już od dłuższego czasu mówi się, że vivo szykuje składany smartfon, a urządzenie jest już właściwie gotowe do wprowadzenia na rynek. Wygląda na to, że doniesienia mówiły prawdę, bo w chińskim metrze przyuważono tajemnicze urządzenie, którym ma być właśnie vivo X Fold.
Wygląda na to, że już niedługo na rynek wejdzie vivo S13 SE
Wygląda na to, że już niedługo na rynek wejdzie vivo S13 SE

Plany vivo dotyczące wejścia na rynek składanych smartfonów nie są dla nas żadną nowością. Trudno się też dziwić tym aspiracjom, w końcu obecnie większość producentów wprowadziło lub w przyszłości wprowadzi do sprzedaży takie urządzenie. Wedle dotychczasowych informacji, vivo X Fold ma mieć konstrukcję znana nam chociażby z Galaxy Z Fold. Dzięki znanemu leaksterowi Digital Chat Station mogliśmy kilka dni temu rzucić okiem na szkice konstrukcyjne, ujawniające nam szczegóły projektu.

Źródło: Digital Chat Station

Na zewnątrz ma znaleźć się zakrzywiony wyświetlacz z centralnie umiejscowionym otworem na aparat. Wyspa aparatu ma przyjąć kształt prostokąta z okrągłym modułem z lampą błyskową i czterema obiektywami. Po bokach urządzenia znajdą się przyciski głośności, zasilania i jeden dodatkowy, którego przeznaczenia nie znamy.

Czytaj też: Tuż przed premierą, seria Redmi K50 ujawnia swoje tajemnice

Jeśli chodzi o specyfikację, takowa też zdążyła już trafić do sieci, choć oczywiście nie mamy pewności co do jej prawdziwości. Mówi się jednak, że vivo X Fold będzie wyposażony w 6,5-calowy zewnętrzny ekran OLED o rozdzielczości FHD+ i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Wewnętrzny ekran ma mieć z kolei przekątną 8 cali, rozdzielczość QHD+ i odświeżanie również na poziomie 120 Hz. Oczekuje się, ze smartfon będzie napędzany przez procesor Snapdragon 8 Gen 1. vivo ma umieścić tutaj dość pojemną, bo 4600 mAh, baterię obsługującą szybkie ładowanie przewodowe z mocą 80 W i bezprzewodowe 50 W. Konfiguracja aparatów ma obejmować 50-megapikselową jednostkę główną, obiektyw ultraszerokokątny 48 Mpix, teleobiektyw 12 Mpix z 2-krotnym zoomem optycznym oraz teleobiektyw 8 Mpix z 5-krotnym zoomem optycznym. Przeciek nie zdradza szczegółów aparatów do selfie, ani konfiguracji pamięci.

vivo X Fold na prawdziwych zdjęciach

Dziś na Weibo pojawiło się natomiast zdjęcie tajemniczego składanego smartfona, którym ma być właśnie vivo X Fold. Oczywiście nie jest to pewne, bo urządzenie widzimy od przodu, a gruba, bardzo zabudowana obudowa uniemożliwiła dostrzeżenie bardziej charakterystycznych elementów, takich jak chociażby wyspa aparatów. Widzimy natomiast wewnętrzny wyświetlacz, na którym nie odznacza się miejsce zgięcia, a także fizyczne przyciski, umiejscowione tak, jak na powyższych szkicach konstrukcyjnych.

Źródło: Weibo

Czytaj też: Nowy smartfon Xiaomi debiutuje w Polsce. Ile kosztuje i co oferuje Redmi Note 11S?

Same zdjęcia niewiele nam zdradzają, ale jeśli faktycznie uchwycono na nich vivo X Fold, to możemy być pewni, że urządzenie jest już właściwie gotowe. Możliwe więc, że plotki o premierze jeszcze w tym miesiącu wcale nie były przesadzone i faktycznie w ciągu kolejnych dni producent wprowadzi ten model na rynek.