Xiaomi 12 Lite 5G może wkrótce zawitać na europejski rynek

Wygląda na to, że Xiaomi powiększy serię Xiaomi 12 o kolejny model. Nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o Xiaomi 12 Lite 5G, ale po tym, jak doniesienia na jego temat trochę ucichły wydawało się, że jednak smartfon nie ujrzy światła dziennego. Nowy raport wskazuje jednak coś zupełnie innego.
Data oficjalnej europejskiej premiery Xiaomi 12 ogłoszona!

Xiaomi 12

W grudniu ubiegłego roku Xiaomi wprowadziło w Chinach flagową serię o numerze 12. W jej skład wszedł model podstawowy, Pro, a także Xiaomi 12X, będący w zasadzie tańszą, lekko okrojoną wersją Xiaomi 12. Jeszcze przed ich premierą sporo mówiło się o kilku innych smartfonach, które miały również wejść w skład tej serii. Mowa o Xiaomi 12 Ultra (na który nadal czekamy) i Lite. Oczywiście, te urządzenia nie ujrzały wówczas światła dziennego. Dziś Xiaomi 12 Lite 5G znów powraca w przeciekach.

Czytaj też: Sprzedaż smartfonów z 5G stale rośnie. Styczeń przyniósł ważny przełom

Xiaomi 12 Lite
Źródło: Xiaomiui

Wedle nowego raportu Xiaomiui, smartfon nie został zapomniany. Dodatkowo – już trwają jego wewnętrzne testy na rynkach azjatyckich i europejskich. To jasno oznacza, że premiera Xiaomi 12 Lite 5G jest bliska i nie ograniczy się tylko do Chin. Z tym urządzeniem powiązane są wersje oprogramowania, takie jak V13.0.7.SLIMIXM i V13.0.0.24.SLIEUXM. W bazie danych IMEI zauważono również model o numerze 2203129G, czyli tym samym, z którym wcześniej wiązano Xiaomi 12 Lite 5G.

Oczywiście ze strony producenta nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na ten temat, więc musimy pamiętać, że powyższe przecieki mogą jednak okazać się nieprawdziwe.

Co wiemy o specyfikacji Xiaomi 12 Lite 5G?

Z tego co wiemy, zostanie wyposażony w 6,55-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości  Full HD+ 2400×1080 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz. Pod ekranem zostanie wbudowany czytnik linii papilarnych. Jak pokazują nam rendery – wyświetlacz będzie zakrzywiony. Aparat do selfie (jego rozdzielczość nie jest jeszcze znana) zostanie umieszczony w okrągłym otworze. Z tyłu natomiast Xiaomi ma umieścić potrójną konfigurację aparatów z jednostką główną 64 Mpix (Samsung ISOCELL GW3 bez optycznej stabilizacji obrazu), obok znajdzie się obiektyw ultraszerokokątny i makro.

Czytaj też: Xiaomi zaprezentowało Redmi K40S. Na jego premierę w Polsce warto będzie czekać

Źródło: Xiaomiui

Xiaomi 12 Lite będzie napędzany przez procesor Snapdragon 778G+ lub mocniejszy chipset z serii Snapdragon 7xx. Można się spodziewać, że pojawi się przynajmniej wariant z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, ale tego przeciek nie precyzuje, choć wydaje się to najbardziej prawdopodobne. Na rynek światowy urządzenie ma trafić pod kontrolą Androida 12 z nakładką MIUI 13.