Xiaomi 12 Ultra zadebiutuje jeszcze w pierwszej połowie roku?

Spodziewaliśmy się, że Xiaomi 12 Ultra wejdzie na rynek wraz z innymi modelami z tej serii. Tak się oczywiście nie stało, a że producent cały czas milczy na temat tego modelu – musimy zadowolić się plotkami i przeciekami. Te z kolei wskazują teraz, że debiut nowego ultraflagowca Xiaomi ma nastąpić już niedługo.
Xiaomi 12 Ultra zadebiutuje jeszcze w pierwszej połowie roku?

Render Xiaomi 12 Ultra

Kiedy możemy oczekiwać premiery Xiaomi 12 Ultra?

Seria Xiaomi 12 weszła na rynek w Chinach pod koniec grudnia ubiegłego roku. Nie przyniosła jednak ze sobą modelu Ultra, na który czekaliśmy z niecierpliwością. Plotki, które na jego temat zaczęły pojawiać się w tym roku wskazywały, że premiera może nastąpić wraz z wprowadzeniem serii Xiaomi 12 na globalny rynek. Jak wszyscy dobrze wiemy – tak się nie stało.

Czytaj też: realme GT Neo3 debiutuje z ultraszybkim ładowaniem

Rendery: Technizo Concept

O ile specyfikacja tego urządzenia jest nam w większości znana, tak cały czas nie mamy pojęcia o dacie jego premiery. Dotychczasowe doniesienia okazały się chybione, więc na te najnowsze również warto patrzeć z przymrożeniem oka. Wedle znanego leakstera Mukula Sharmy, Xiaomi 12 Ultra wejdzie na rynek w Chinach w maju tego roku, choć dokładna data nie jest jeszcze znana.

Xiaomi 12 Ultra pojawi się jako następca, wprowadzonego w marcu ubiegłego roku, Mi 11 Ultra

Urządzenie będzie flagowcem z najwyższej półki, więc wiele oczekujemy po jego specyfikacji. Wedle tego co już wiemy, Xiaomi wyposaży go w 6,73-calowy wyświetlacz E5 AMOLED o rozdzielczości 2K, wykorzystujący technologię LTPO 2.0. Ma też obsługiwać 10-bitową paletę kolorów i odświeżanie 120 Hz.

Rendery: Technizo Concept

W przypadku procesora, wśród doniesień pojawiają się dwie opcje – Snapdragon 8 Gen 1 lub Snapdragon 8 Gen 1 Plus. W przypadku sięgnięcia po ten drugi układ, tak późna premiera względem pozostałych modeli byłaby uzasadniona. W końcu Qualcomm nie ogłosił jeszcze ulepszonej wersji swojego najnowszego flagowego chipsetu. Na pokładzie ma znaleźć się bateria o pojemności 5000 mAh, obsługująca szybkie ładowanie z mocą 120 W. Smartfon ma działać pod kontrolą Androida z nakładką MIUI 13.

Czytaj też: OPPO Find X5 Pro dostaje interesującą funkcję. Zmierzycie nim tętno, ale nie tak, jak innymi smartfonami

Nowy Ultra ma być wyposażony w czujnik główny 50 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny 48 Mpix i peryskopowy teleobiektyw 40 Mpix. I tutaj pojawiają się sprzeczne informacje, bo inne źródła wspominają o jednym aparacie o rozdzielczości 50 Mpix i dwóch 48 Mpix. Wszystko to jednak informacje niepotwierdzone i należy pamiętać, że finalnie smartfon może mieć zupełnie inną specyfikację.