Xiaomi Mi Band 7 może dostać większy ekran, GPS i kilka innych nowości

Sportowe opaski od Xiaomi cieszą się na rynku naprawdę ogromną popularnością. Zresztą, nic w tym dziwnego. Oferują bowiem sporo funkcjonalności i choć przeznaczone są głównie dla osób aktywnych fizycznie, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystał z nich każdy. Do tego warto dodać niską cenę i wysoką jakość. Z każdą kolejną generacją producent stara się dodać w nich coś nowego. Co więc przyniesie ze sobą Xiaomi Mi Band 7? Są pierwsze doniesienia.
Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

Choć każda generacja Mi Bandów od Xiaomi przynosi ze sobą jakieś nowości, to nie są one jakoś zbyt wielkie i zwykle ograniczają się do dodania nowych aktywności fizycznych czy wariantu z NFC. Czy tak będzie także w przypadku nadchodzącej opaski? Wygląda na to, że nie.

Poznaliśmy pierwsze informacje na temat Xiaomi Mi Band 7

Premiera szóstej generacji inteligentnych sportowych opasek Xiaomi odbyła się w marcu zeszłego roku. Wówczas producent dodał do nich m.in. większy wyświetlacz i monitorowanie SpO2. Od tamtej pory minął prawie rok, więc najwyższy czas na Mi Band 7. Dzięki serwisowi XDA-Developers dostaliśmy pierwszy wgląd w to, co może zaoferować ta opaska. Informacje zostały wyszperane w kodzie aplikacji Huami Zepp i plikach oprogramowania układowego. Serwis od razu zwraca uwagę, że wszystko wskazuje na to, iż do korzystania z Mi Band 7 nie będzie już konieczna aplikacja Mi Fit Xiaomi. To jednak nie wszystko.

Czytaj też: realme 9 5G z odświeżaniem obrazu 144 Hz? Co jeszcze wiemy o tym smartfonie?

Mi Band 7 ma przynieść większy ekran i choć przeciek nie precyzuje jego wymiarów, to mowa o rozdzielczości 192 x 490 pikseli. Ma dostać też obsługę Always on Display dla kilku tarcz zegarka. Funkcja ta jest dodatkowym obciążeniem, więc można się spodziewać, że bateria w opasce zostanie stosownie powiększona. Jeśli już przy baterii jesteśmy, to ma pojawić się kilka kilka trybów oszczędzania energii, które w razie konieczności dezaktywują niektóre funkcje.

Czytaj też: Wyciek zdradza szczegóły i wygląd Huawei Nova 9 SE

Kolejną nowością ma być zintegrowany moduł GPS, który pozwoli na nagranie trasy biegu, bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Pojawi się też inteligentny alarm, który wykryje, gdy przejdziemy w fazę lekkiego snu (w okresie ok. 30 minut przed planowanym budzikiem) i dopiero wtedy zacznie nas budzić. Ma to ułatwić nam poranne wstawanie z łóżka.