Trwają prace nad Xiaomi 12S i 12S Pro. Na pokładzie ulepszony Snapdragon 8 Gen 1

Xiaomi wyraźnie ostrzy sobie zęby na ulepszoną wersję układu Snapdragon 8 Gen 1, bo już w ubiegłym miesiącu pojawiły się informacje, że szykuje aż trzy smartfony wyposażone w ten procesor. Jednym z nich ma być Xiaomi 12 Ultra, a dwoma pozostałymi? Prawdopodobnie Xiaomi 12S i 12 S Pro.
Xiaomi 12

Xiaomi 12

Snapdragon 8 Gen 1+ ma zostać wprowadzony na rynek już w maju, ale od dłuższego czasu mówi się o smartfonach, które ma napędzać. Najwcześniejsze wzmianki dotyczyły Motoroli Frontier i Xiaomi 12 Ultra, jednak w ostatnim czasie potencjalnym smartfonów napędzanych przez ten układ tylko przybywa. Pod koniec marca pojawiły się doniesienia, że Xiaomi szykuje przynajmniej trzy modele napędzane przez ulepszony Snapdragon 8 Gen 1.

Xiaomi 12S i Xiaomi 12S Pro z ulepszonym flagowym Snapdragonem na pokładzie

Wówczas spekulowaliśmy, że oprócz 12 Ultra, będzie to prawdopodobnie kolejny członek serii MIX i zapewne jakiś flagowiec Redmi. Tymczasem niedawno dowiedzieliśmy się, że dwoma pozostałymi modelami mogą być następne urządzenia z linii Xiaomi 12 – Xiaomi 12S (o nazwie kodowej „Diting”, numerze modelu 2206123SC i skróconym numerze L3S) i Xiaomi 12S Pro (z nazwą kodową “Unicom”, numerem modelu 2206122SC i skróconym numerem modelu L2S). Oba smartfony zostały wykryte w bazie IMEI przez serwis Xiaomiui.

Czytaj też: W ubiegłym roku Apple, przy produkcji swoich urządzeń, wykorzystało rekordowo dużo materiałów z recyklingu

Jest to w zasadzie pierwszy raz, kiedy słyszymy o tych urządzeniach, więc trudno nam powiedzieć o nich coś więcej. Zważywszy na obecność układu SD8G1+ na pokładzie – będą to kolejne flagowce, po których możemy spodziewać się topowej specyfikacji.

Czytaj też: OPPO A55s 5G to już czwarty model „A55”. Co ma do zaoferowania?

Wygląda więc na to, że Xiaomi intensywnie pracuje nad rozbudową swojej najnowszej flagowej serii, bo oprócz modelu Ultra i dwóch wspomnianych wyżej urządzeń, na rynek ma wejść jeszcze wariant Lite. O nim z kolei wiemy naprawdę sporo, a jeśli jesteście ciekawi tego smartfona, możecie zajrzeć tutaj.