HP odświeżyło notebooki Pavilion. Jeden dodatek zaskakuje w tych sprzętach ze średniej półki

HP Pavilion to rodzina notebooków ze średniej półki, która w ramach najnowszego odświeżenia zyskała nowe podzespoły oraz funkcje, aby stać się jeszcze bardziej konkurencyjną na rynku. Najciekawszy dodatek do tej linii obejmuje przede wszystkim ekrany.
HP odświeżyło notebooki Pavilion, HP Pavilion, Pavilion 2022
HP odświeżyło notebooki Pavilion, HP Pavilion, Pavilion 2022

W najnowszej wersji HP odświeżyło notebooki Pavilion, dodając możliwość znacznego ulepszenia ekranu

Aktualizacja obejmuje 14-calowy model Pavilion Plus oraz Pavilion x360, które będą dostępne kolejno od 25 maja i w nieokreślonym dniu lata tego roku, w cenie kolejno od 799 i od 599 dolarów. Nie zabraknie wielu przyjemnych dla oka wariantów kolorystycznych czy osprzętu ulepszającego wrażenia z realizowania pracy zdalnej, jako że oba laptopy są wyposażone w 5-megapikselowy aparat z technologią HP Presence, funkcję usuwania szumów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz dwa głośniki Bang & Olufsen. Dodatkowo wariant Pavilion x360 wyposażono w fizyczną zaślepkę na aparat.

Czytaj też: Google ostrzega: groźne spyware Alien obrało sobie za cel użytkowników Androida

Przechodząc już do tego, co najważniejsze, 14-calowy HP Pavilion Plus może napędzić połączenie procesora Intel Core 12. generacji z rodziny Alder Lake-H z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 2050 4 GB. W przypadku GPU nie jest to może szczyt wydajności, ale do grania w starsze gry lub nowsze na niższych detalach z pewnością wystarczy. O ich niską temperaturę zadba system chłodzenia obejmujący dwa wentylatory i dwa ciepłowody.

Czytaj też: Zabezpieczanie interfejsów API weszło na nowy poziom. Zintegrowano Ammune z NVIDIA BlueField-2

Co najważniejsze, Pavilion Plus 2022 można skonfigurować z wyświetlaczem OLED o proporcjach 16:10 i jakości do 2,8K w kwestii rozdzielczości, wymieniając dostępny w standardzie ekran LCD. To całkowita nowość w tej rodzinie, co nie dotyczy jednak, również odświeżonego, Pavilion x360 dostępnego z procesorami Alder Lake-U, czyli energooszczędnymi Intel Core 12. generacji. W nim ciekawym opcjonalnym dodatkiem jest komponent Intel 5G Solution 5000 do wbudowanego mobilnego połączenia danych. Ten sprawi, że Pavilion x360 może stać się jednym z najbardziej przystępnych cenowo notebooków z dostępem do sieci 5G.