Motorola moto g82 5G już wkrótce rozszerzy portfolio producenta

Za nami już premiera edge 30, najcieńszego smartfona 5G w naprawdę atrakcyjnej cenie. Na horyzoncie pojawia się już wizja debiutu tajemniczej Motoroli Frontier, która przynieść ma (podobno) ulepszonego Snapdragona 8 Gen 1 i aparat 200 Mpix. Nie oznacza to jednak, że producent zapomina o bardziej budżetowych modelach, bo w przygotowaniu jest też moto g82 5G, o którym przecieki zdradziły nam bardzo wiele.
Motorola moto g82 5G już wkrótce rozszerzy portfolio producenta
Motorola moto g82 5G już wkrótce rozszerzy portfolio producenta

Motorola nie zatrzymuje się i intensywnie poszerza swoje portfolio nie tylko o urządzenia z wyższej półki, ale też te tańsze, których przykładem ma być właśnie Motorola moto g82 5G

Ukrywający się pod nazwą kodową Rhode 5G+ smartfon ma być napędzany przez układ Snapdragon 695, zintegrowany oczywiście z modemem 5G. Dostępny będzie w trzech konfiguracjach pamięci – 4, 6 lub 8 GB RAM, ale zawsze w połączeniu ze 128 GB pamięci wbudowanej. Spodziewać się można, że dostępna będzie także opcja rozszerzenia przy pomocy karty microSD, ale przeciek o tym nie wspomina.

Czytaj też: Motorola Frontier zbliża się do premiery? Flagowiec z potężnym chipsetem i aparatem 200 Mpix na horyzoncie

Render: 91mobiles

Motorola moto g82 5G będzie mogła pochwalić się 6,55-calowym wyświetlaczem POLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz i rozdzielczością Full HD+. Ekran ma pokrywać 88% przedniego panelu. Rendery, które możecie zobaczyć powyżej i poniżej pokazują nam design typowy dla producenta. Pod tym względem nie ma zaskoczeń. Okrągły otwór w ekranie ma kryć aparat do selfie 16 Mpix, zaś na owalnej wyspie znajdzie się potrójny moduł z aparatem głównym 50 Mpix (z OIS), obiektywem szerokokątnym 8 Mpix i czujnikiem głębi 2 Mpix.

Render: 91mobiles

Typowo dla Motoroli, znajdziemy tutaj baterię 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania QuickCharge 33 W. Czytnik linii papilarnych zostanie zintegrowany z przyciskiem zasilania, a cała konstrukcja ma oferować stopień ochrony IP52. Warto też wspomnieć o wejściu słuchawkowym 3,5 mm, który ostatnio coraz rzadziej pojawia się w urządzeniach średniej klasy.

Czytaj też: Certyfikacja TENAA ujawnia specyfikację vivo S15 Pro. Kiedy premiera?

Date premiery Motoroli moto g82 5G nie została ujawniona, ale można się spodziewać, że trafi na rynek w przeciągu kilku następnych tygodni.