NiceHash zniósł ograniczenie LHRv3, pozwalając kopać więcej na dwóch kartach graficznych

Łamanie kryptowalutowych ograniczeń narzucanych przez NVIDIA na rdzenie procesorów graficznych z serii GeForce RTX 3000 trwa w najlepsze. Ledwie kilkanaście dni temu NiceHash ogłosił, że jego algorytm kopania pozwala na wykorzystanie 100% możliwości modeli z GPU LHRv3, a dziś ta sama firma ma coś ważnego do powiedzenia na temat ograniczenia LHRv3.
NiceHash, ograniczenie LHRv3
NiceHash, ograniczenie LHRv3

Zniesiono ograniczenie LHRv3, odblokowując 90% wydajności dwóch kart graficznych

NiceHash zniósł ograniczenie LHRv3 w swoim oprogramowaniu QuickHash i choć nie osiągnął magicznych 100%, uzyskał i tak imponujące 90% odblokowanej wydajności maksymalnej. Dla przypomnienia, ograniczenie LHR firmy NVIDIA wprowadzane od wielu miesięcy do nowych kart graficznych ogranicza ogólne wydobycie do 50%.

Czytaj też: Google w Rosji upada? Rosyjscy urzędnicy zajęli aktywa firmy

Najważniejsza informacja padła jednak już wiele dni temu i dotyczyła właśnie odblokowania całych 100% wydajności LHRv2. Jednak wieść o podobnym poradzeniu sobie z blokadą LHRv3 jest równie ważna, bo rozszerza sens kopania z wykorzystaniem QuickHash o kolejne modele. Mowa o NVIDIA GeForce RTX 3080 12 GB oraz GeForce RTX 3050, czyli jedynych na ten moment kartach z GPU LHRv3.

Czytaj też: Globalna premiera już za nami. Ile poza Chinami kosztuje Huawei Mate Xs 2?

Większość pozostałych kart GeForce RTX 3000 jest ograniczana starszymi GPU LHRv2, więc nowość od NiceHash jest tylko miłym dodatkiem, uzupełniającym zbiorek potencjalnych kart do kopania o dwa kolejne modele. Skuteczność tego możecie sprawdzić w aplikacji QuickMiner v0.5.4.2 Release Candidate i cieszyć się 90% wydobyciem na wspomnianych kartach. NiceHash zaleca korzystanie ze sterowników NVIDIA w wersji 512.15 lub wyższej, aby uzyskać najnowsze odblokowanie.