Oto Sony WH-1000XM5 – muzyka i zero dźwięków otoczenia

Sony WH-1000XM5 to nowe słuchawki z cenionej, bezprzewodowej serii 1000X. Firma zapowiada, że niezmiennie będą oferować wiodący na rynku system redukcji hałasu. Tylko na jeszcze wyższym poziomie.
Oto Sony WH-1000XM5 – muzyka i zero dźwięków otoczenia

Sony WH-1000XM5 z wiodącym systemem ANC i bardzo dobrym dźwiękiem

Seria 1000X zawsze była bardzo chwalona za działanie systemu redukcji hałasu. W modelu Sony WH-1000XM5 za jego działanie odpowiada osiem mikrofonów, które redukują hałas w paśmie średnich i wysokich częstotliwości. Z kolei funkcja Auto NC Optimizer automatycznie dopasowuje działanie ANC do otoczenia. Jest znana z innych modeli Sony i każdy, kto miał okazję z niej korzystać wie, że faktycznie radzi sobie ze swoim zadaniem.

Czytaj też: Sonos Ray to najtańszy soundbar w ofercie producenta. A to dopiero początek nowości

Za redukcję hałasu odpowiada też dedykowany procesor Sony QN1 HD oraz specjalnie zaprojektowany przetwornik akustyczny o średnicy 30mm. To również od niego zależy reprodukcja dźwięku. Jest on wyposażony w sztywną kopułkę z włókna węglowego, który ma zwiększać czułość w paśmie wysokich tonów. Sony chwali się też bezołowiowym lutem z domieszką złota.

W kwestii oprogramowania, Sony WH-1000XM5 oferują system DSEE Extreme, który interpoluje muzykę w czasie rzeczywistym, poprawiając jakość brzmienia. Mamy tu również certyfikat 360 Reality Audio oraz obsługuje kodeku Sony LDAC. Nie zabrakło współpracy z asystentem głosowym Google i Amazon Alexa, funkcje Speak-to-Chat, automatycznego dopasowywania poziomu głośności do otoczenia oraz obsługi z poziomu aplikacji mobilnej Headphones Connect.

Oprócz wysokiej jakości odtwarzania dźwięku, słuchawki mają oferować wysoką jakość rozmów. To zasługa technologii Sony Precise Voice Pickup wykorzystującej cztery mikrofony oraz algorytmy sztucznej inteligencji.

Na pojedynczym ładowaniu słuchawki mają pracować do 30 godzin, a 3-minutowe ładowanie ma wystarczyć na 3 godziny działania.

Czytaj też: Test procesora Intel Core i5-12400F

Sprzedaż rusza za chwilę. Co z ceną?

Sony niestety nie chwali się, w jakiej cenie będą dostępne słuchawki. Wiemy jedynie, że sprzedaż rusza pod koniec maja 2022 roku oraz że dostępny będzie czarny i platynowo-srebrny wariant kolorystyczny.