Szybki Internet dla każdego w USA. Inwestycja rzędu 45 miliardów dolarów to zapewni

Od dłuższego czasu wiemy o amerykańskiej ustawie “Bipartisan Infrastructure Law” o wartości 1 biliona dolarów. Ta ma zapewniać fundusze na budowę, zakup lub ulepszenie elementów infrastruktury sieciowej, z czego administracja obecnego prezydenta USA Bidena ogłosiła właśnie, że do 2030 roku zapewni szybki Internet dla każdego w kraju w ramach nowej inwestycji w wysokości 45 miliardów dolarów.
Szybki Internet dla każdego w USA. Inwestycja rzędu 45 miliardów dolarów to zapewni

Nowy program sprawi, że do 2030 roku państwo zadba o szybki Internet dla każdego mieszkańca USA

Ten program o wydźwięku “Internet dla wszystkich” jest częścią inwestycji w wysokości 65 miliardów dolarów przeznaczonych na łącza szerokopasmowe. Od teraz stany, firmy i organizacje w USA mogą ubiegać się o dofinansowanie z trzech programów na rozwój infrastruktury sieciowej.

Czytaj też: Koniec Google Pay. Czym firma zastąpi popularny system płatności internetowej?

W XXI wieku nie można uczestniczyć w życiu gospodarczym, jeśli nie ma się dostępu do niezawodnego, szybkiego Internetu po przystępnych cenach. Dzięki dwupartyjnej ustawie prezydenta Bidena o infrastrukturze, Amerykanie w całym kraju nie będą już dłużej powstrzymywani przez brak dostępu do szybkiego Internetu. Zapewnimy, że każdy Amerykanin będzie miał dostęp do technologii, które pozwolą mu uczęszczać na zajęcia, założyć małą firmę, odwiedzić lekarza i uczestniczyć w nowoczesnej gospodarce– powiedziała Sekretarz Handlu Gina Raimondo, która nadzoruje dystrybucję funduszy.

Czytaj też: Wyjątkowy czujnik pozwala odstawić alkomat i glukometr. Wystarczy wbić go w ramię

Wykorzystywana w sieciach skrętka ma swoje ograniczenia, skrętka, ograniczenia skrętka

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, każdy w USA będzie miał dostęp do niedrogiego i niezawodnego, a przede wszystkim szybkiego szerokopasmowego połączenia Internetowego już w 2030 roku. W praktyce, poszczególne stany mogą wykorzystać fundusze na instalację światłowodów, budowę większej liczby sieci Wi-Fi czy nawet zapewniania dostępu do Internetu za darmo.

Czytaj też: Google zakazało reklam aplikacji szpiegujących i… te nadal wyświetlają się w wyszukiwarce

Uruchomienie tego nowego, 45-miliardowego programu nastąpiło po tym, jak w ostatnich tygodniu administracja prezydenta Bidena nawiązała współpracę z 20 dostawcami usług internetowych. Miało to na celu zaoferowanie subsydiowanych usług internetowych gospodarstwom domowym o niskich dochodach.