Tak będzie prezentować się Asus ROG Phone 6. TEENA ujawnia szczegóły projektu

Wiemy, że Asus wprowadzi na rynek serię ROG Phone 6 już 5 lipca i choć do premiery zostało niewiele czasu, to producent nadal ukrywa przed nami większość szczegółów na temat swoich nowych smartfonów, w tym również ich wygląd. Na szczęście tam, gdzie Asus milczy, pojawiają się przecieki.
ASUS ogłasza datę globalnej premiery serii ROG Phone 6

ASUS ROG Phone 5

TENAA ujawnia wygląd modeli z serii ROG Phone 6

Niedawno w bazie certyfikacyjnej TENAA pojawił się jeden z modeli z rodziny ROG Phone 6. Nie wiadomo który, bo nie zostało to sprecyzowane, jednak dowiedzieliśmy się przynajmniej szczegółów jego specyfikacji. Wedle nich, smartfon ma dostać 6,78-calowy panel AMOLED z obsługą częstotliwości odświeżania na poziomie 165 Hz. Na pokładzie ROG Phone 6 znajdzie się 12-megapikselowy aparat do selfie, 64-megapikselowy aparat główny i jakieś, bliżej nieokreślone, czujniki dodatkowe. Nie zabraknie skanera linii papilarnych wbudowanego w ekran.

Czytaj też: realme TechLife Watch R100 przyciąga specyfikacją i naprawdę atrakcyjną ceną

ASUS ogłasza datę globalnej premiery serii ROG Phone 6

Potwierdzony oficjalnie chipset Snapdragon 8+ Gen 1 ma być wspierany przez 18 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Spodziewamy się też pojawianie innych wariantów pamięci. Dwukomorowa bateria ma mieć całkowitą pojemność 6000 mAh i ma obsługiwać szybkie ładowanie 65 W, co potwierdza certyfikat 3C.

Czytaj też: Seria iPhone 14 dostanie wiele ulepszeń. Wśród nich znajdą się pojemniejsze baterie

Teraz lista została zaktualizowana o zdjęcia, które w końcu pozwalają nam przyjrzeć się urządzeniu bliżej, choć przód (z powodu zgaszonego ekranu) niewiele nam ujawnia. Wydaje się jednak, że aparat do selfie powinien znaleźć się w okrągłym otworze umieszczonym w górnej, centralnej części wyświetlacza. Z tyłu zaś dzieje się wiele, ale nowa seria będzie kontynuowała wzornictwo przyjęte w poprzednich generacjach.