Czerwcowa aktualizacja Windowsa 10 i 11 sprawia problemy. Psuje hotspot Wi-Fi

Aktualizacje są przydatne, wprowadzają nowości, ulepszają obecne funkcje i usuwają problemy. Jednak zdarza się też tak, że to właśnie one te problemy wywołują. Tak właśnie stało się z czerwcową aktualizacją przygotowaną dla Windowsa 10 i 11. Ta, zamiast przynosić coś dobrego, psuje jedną z funkcji.
Czerwcowa aktualizacja Windowsa 10 i 11 sprawia problemy. Psuje hotspot Wi-Fi

Funkcja hotspot umożliwia użytkownikom udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom za pośrednictwem Wi-Fi. Współpracuje z urządzeniami hosta uzyskującymi połączenie internetowe przez Wi-Fi, Ethernet lub komórkowe połączenie danych. Zbiorcza aktualizacja, którą Microsoft wydał 14 czerwca, przynosi problemy z tą właśnie funkcją na komputerach z Windowsem. Dotyczy to różnych wersji systemu:

Czytaj też: Mapy Google z nowym widżetem. Dzięki niemu ułatwisz sobie codzienne podróże samochodem

  • Windows 11 wersja 21H2
  • Windows 10 wersja 21H2
  • Windows 10 wersja 21H1
  • Windows 10 wersja 20H2
  • Windows 10 Enterprise LTSC 2019
  • Windows 10 Enterprise LTSC 2016
  • Windows 10 Enterprise 2015 LTSB
  • Windows 8.1Windows 7 SP1

Czerwcowa aktualizacja Windowsa psuje hotspot Wi-Fi. O co dokładnie chodzi?

Jak poinformował Microsoft na stronie Windows Health Dashboard, aktualizacja KB5014697 sprawia, że po jej zainstalowaniu urządzenia z systemem Windows nie mogą korzystać z funkcji hotspotu Wi-Fi. Podczas próby uruchomienia tej funkcji, urządzenie-host traci połączenie z Internetem. W skrócie oznacza to, że korzystanie z sieci w takim przypadku jest po prostu niemożliwe.

Czytaj też: SoC Apple M2 pojawia się w Geekbench. Czy firma przesadziła zachwalając swój nowy układ?

Firma zdaje sobie sprawę z problemu i już pracuje nad poprawką, co jednak trochę czasu zajmie, choć łatka powinna pojawić się wkrótce. Jak zwykle w takim przypadku, do wyboru są dwie opcje – odinstalowanie aktualizacji z poziomu panelu ustawień systemu, albo zaprzestanie używania funkcji hotspotu Wi-Fi.

Aby złagodzić problem i przywrócić dostęp do Internetu na urządzeniu hosta, możesz wyłączyć funkcję hotspotu Wi-Fi. Aby uzyskać instrukcje, zobacz Używanie komputera z systemem Windows jako mobilnego punktu dostępu– radzi Microsoft.