Czerwcowa aktualizacja Windowsa 10 i 11 sprawia problemy. Psuje hotspot Wi-Fi

Aktualizacje są przydatne, wprowadzają nowości, ulepszają obecne funkcje i usuwają problemy. Jednak zdarza się też tak, że to właśnie one te problemy wywołują. Tak właśnie stało się z czerwcową aktualizacją przygotowaną dla Windowsa 10 i 11. Ta, zamiast przynosić coś dobrego, psuje jedną z funkcji.
Windows 10 21H2 Jakie zmiany przynosi aktualizacja Windows 10 21H1?
Windows 10 21H2 Jakie zmiany przynosi aktualizacja Windows 10 21H1?

Funkcja hotspot umożliwia użytkownikom udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom za pośrednictwem Wi-Fi. Współpracuje z urządzeniami hosta uzyskującymi połączenie internetowe przez Wi-Fi, Ethernet lub komórkowe połączenie danych. Zbiorcza aktualizacja, którą Microsoft wydał 14 czerwca, przynosi problemy z tą właśnie funkcją na komputerach z Windowsem. Dotyczy to różnych wersji systemu:

Czytaj też: Mapy Google z nowym widżetem. Dzięki niemu ułatwisz sobie codzienne podróże samochodem

  • Windows 11 wersja 21H2
  • Windows 10 wersja 21H2
  • Windows 10 wersja 21H1
  • Windows 10 wersja 20H2
  • Windows 10 Enterprise LTSC 2019
  • Windows 10 Enterprise LTSC 2016
  • Windows 10 Enterprise 2015 LTSB
  • Windows 8.1Windows 7 SP1

Czerwcowa aktualizacja Windowsa psuje hotspot Wi-Fi. O co dokładnie chodzi?

Jak poinformował Microsoft na stronie Windows Health Dashboard, aktualizacja KB5014697 sprawia, że po jej zainstalowaniu urządzenia z systemem Windows nie mogą korzystać z funkcji hotspotu Wi-Fi. Podczas próby uruchomienia tej funkcji, urządzenie-host traci połączenie z Internetem. W skrócie oznacza to, że korzystanie z sieci w takim przypadku jest po prostu niemożliwe.

Czytaj też: SoC Apple M2 pojawia się w Geekbench. Czy firma przesadziła zachwalając swój nowy układ?

Firma zdaje sobie sprawę z problemu i już pracuje nad poprawką, co jednak trochę czasu zajmie, choć łatka powinna pojawić się wkrótce. Jak zwykle w takim przypadku, do wyboru są dwie opcje – odinstalowanie aktualizacji z poziomu panelu ustawień systemu, albo zaprzestanie używania funkcji hotspotu Wi-Fi.

Aby złagodzić problem i przywrócić dostęp do Internetu na urządzeniu hosta, możesz wyłączyć funkcję hotspotu Wi-Fi. Aby uzyskać instrukcje, zobacz Używanie komputera z systemem Windows jako mobilnego punktu dostępu– radzi Microsoft.