Darmowy Photoshop dla każdego? Adobe tworzy coś wyjątkowego

Za licencję do Photoshopa słono się płaci. Jednak już teraz darmowy Photoshop jest dostępny w Kanadzie za sprawą najnowszego projektu firmy Adobe, która eksperymentuje z bezpłatną wersją tego kultowego i jednego z najpopularniejszych programów graficznych. Warunki? Trzeba żyć (albo udawać, że się żyje za pomocą VPNa) właśnie w Kanadzie i posiadać konto Adobe.
Darmowy Photoshop dla każdego? Adobe tworzy coś wyjątkowego

Adobe może z czasem sprawić, że darmowy Photoshop w wersji online będzie dostępny dla każdego

Z czasem ten eksperyment może zostać rozszerzony na inne regiony, pozwalając każdemu użytkownikowi uzyskać dostęp do programu Photoshop w sieci za pośrednictwem bezpłatnego konta Adobe. Jak zaznacza sama firma, webowa wersja Photoshopa jest dostępna w modelu “Freemium” i obecnie większość narzędzi, pędzli i innych funkcji programu Photoshop jest dostępna za darmo.

Czytaj też: Do Polski wkracza Huawei MatePad Paper, czyli pierwszy tablet producenta z technologią E Ink

Adobe ma wprawdzie zamiar ograniczyć to oprogramowanie tak, aby ciągle zachęcać do jego zakupu, ale w ogólnym rozrachunku “wystarczająca liczba narzędzi” będzie i tak dostępna. Warto przy okazji przypomnieć, że internetowa wersja programu Adobe Photoshop była dostępna już od października 2021 roku.

Czytaj też: Akumulatorowa rewolucja w ogrodzie – Ekosystem STIGA zmienia zasady pracy

Wprawdzie pierwsze wersje tej inicjatywy zapewniały dostęp do dość prymitywnej wersji aplikacji z niewielką liczbą narzędzi, ale z czasem firmie udało się udoskonalić ten program. Ten znacząco ułatwia prace zespołom, bo Adobe ewidentnie sugeruje, że internetowa wersja programu Photoshop jest narzędziem do współpracy, w którym wielu użytkowników może wprowadzać zmiany i pozostawiać adnotacje.

Czytaj też: Xiaomi Mi Band 7 zbliża się do europejskiej premiery. Jakich cen powinniśmy oczekiwać?

W praktyce jednak darmowy Photoshop ma być swoistą wersją demo, która z początku może zachęcić użytkowników do wykupienia subskrypcji i pełnej wersji programu z wszystkimi narzędziami, a przede wszystkim wersji offline.