Mapy Google jeszcze bardziej ułatwią planowanie podróży. Zwłaszcza pod względem finansowym

W pierwszej połowie roku ogłoszono, że Mapy Google dostaną nową funkcjonalność, która podczas planowania podróży, pokaże nam szacunkowe opłaty za przejazdy. Teraz Google zaczyna wprowadzać funkcję dla wszystkich użytkowników aplikacji na urządzeniach z Androidem i iOS.
Mapy Google
Mapy Google

Mapy Google powiedzą Ci, ile będzie kosztować przejazd daną trasą

W ostatnim czasie Google wrzuca coraz więcej nowości do swoich Map. Te mogą idealnie sprawdzić podczas nadchodzących wakacji. Niedawno dodano funkcję pokazującą jakość powietrza, choć ta na razie ( i być może tak już pozostanie) dostępna jest tylko na terenie Stanów Zjednoczonych). Kolejna funkcjonalność, którą firma ogłosiła już dawno, również nie będzie jeszcze dostępna w Polsce, ale przynajmniej są większe szanse na to, że wkrótce się to zmieni.

Czytaj też: Mapy Google pozwolą sprawdzić jakość powietrza. Niestety, nie u nas

Choć ogłoszenie o nowej funkcji pojawiło się na początku roku, trochę zajęło, zanim Google w końcu udostępniło ją szerzej. Chodzi o opłaty za przejazdy, które wyświetlałyby się podczas planowania trasy przejazdu. Można było by rzec “nareszcie”, bo to jeden z tych dodatków, których brakowało w aplikacji.

Funkcja działa w bardzo prosty sposób, bo jej zadaniem jest podanie nam szacunkowych opłat, jakie przyjdzie nam zapłacić za przejazd daną trasą. Informacje mają pochodzić z zaufanych źródeł, czyli bezpośrednio od lokalnych władz zajmujących się pobieraniem opłat. Mapy Google uwzględnią całkowity koszt korzystania z karty płatniczej, opłaty za określone sposoby płatności, dzienne stawki opłat drogowych, a także przewidywany koszt w określonym czasie przejazdu, dzięki czemu będziemy mogli przygotować się na czekające nas wydatki.

Czytaj też: Eksplorator plików w systemie Windows 11 zyska funkcję rodem z przeglądarki internetowej

Na razie opłaty w Mapach Google udostępniane są dla użytkowników urządzeń z iOS i Androidem w USA, Indiach, Indonezji i Japonii. Tam pojawi się dostęp do 2000 płatnych dróg. Google już wcześniej zapowiedziało, że więcej krajów zyska dostęp do tej funkcji i stanie się to “wkrótce”, choć nie wiadomo, kiedy dokładnie.