Znamy specyfikację nowego NUC Intela. Dwunasta generacja Serpent Canyon bez tajemnic

Mimo tego, że Intel oficjalnie nie zapowiedział jeszcze daty, kiedy to dwunasta generacja Serpent Canyon zawita na rynek, dowiedzieliśmy się już na temat tych komputerów wiele. Dziś jednak mamy być może najważniejszą informację w ich kwestii, bo poznaliśmy nieoficjalną specyfikację nowego NUC Intela. Jego premiera najpewniej będzie skorelowana z dostępnością kart graficznych Arc 7/5 w wersji stacjonarnej.
Znamy specyfikację nowego NUC Intela. Dwunasta generacja Serpent Canyon bez tajemnic

Poznaliśmy specyfikację nowego NUC Intela. To Serpent Canyon 12. generacji

Z tego co już wiadomo, ta nowa generacja miniaturowych zestawów komputerowych Intela będzie wyposażona w najnowsze sprzęty firmy, a więc procesory Alder Lake oraz karty graficzne Intel Arc. Serwis FanlessTech ujawnił jednak szereg kolejnych informacji na ich temat, wchodząc w szczegóły specyfikacji Serpent Canyon, czyli NUC 12. generacji.

Czytaj też: Sony ogłosiło INZONE. To nowa marka producenta stworzona z myślą o graczach

Te zestawy mają być oferowane z dwoma procesorami – Core i7-12700H (4+8 rdzeni = 16 wątków) lub Core i5-12500H (6+8 rdzeni = 20 wątków), które będą oparte na krzemie Alder Lake-P o mocy ograniczonej do 45 watów. Intel planuje podzielenie oferty skupionej na tych dwóch procesorach na trzy różne warianty uzależnione od kart graficznych. Mowa o modelu z 16, 12 i 8 GB pamięci VRAM, czyli najpewniej kolejno Arc A770M, A730M i A550M, które bazują na konkretnych wersjach najwydajniejszego GPU Intela.

Czytaj też: Wedle nowych analiz, niedługo czekają nas obniżki cen smartfonów

Co ciekawe, zestawy NUC 12 Intela będą korzystały z technologii pamięci DDR4 zamiast DDR5. Urządzenie jest kompatybilne z maksymalnie dwoma modułami SODIMM o przepustowości do 3200 MT/s i pojemności do nawet 64 GB. Warto też wspomnieć o karcie sieciowej Intel AX1690 WiFi-6E, która do tej pory pojawiała się głównie w najwydajniejszych laptopach dla graczy, czy wsparciu standardu DisplayPort 2.0, ale nie już HDMI 2.1.