SoC Apple M2 pojawia się w Geekbench. Czy firma przesadziła zachwalając swój nowy układ?

Podczas tegorocznego wydarzenia WDDC 2022 zaprezentowano SoC Apple M2. Nie zabrakło oczywiście dumnych zapewnień o ogromnym wzroście wydajności w porównaniu z poprzednikiem. Czy to prawda? Test Geekbench daje na to odpowiedź.
Wydajnosc-apple-m2-max
Wydajnosc-apple-m2-max

Apple M2 zawitał do Geekbench i wygląda na to, że przechwałki były uzasadnione

Podczas prezentacji Apple twierdziło, że M2 jest o 18% szybszy od swojego poprzednika. Wiadomo jednak, że zapewnienia to tylko słowa, a w praktyce może to wyglądać zupełnie inaczej. Teraz do sieci wyciekły wyniki Geekbench 5, w którym Apple M2 ujawnia swoją wydajność. Układ przetestowano trzy razy na nadchodzącym Mac 14,7, a średni uzyskany wynik w teście jednowątkowym dał wynik 1900 punktów (najwyższy osiągnięty – 1919), zaś w teście wielowątkowym udało się osiągnąć 8928 punktów.

Czytaj też: Samsung po raz kolejny oskarżony o oszukiwanie w benchmarkach. Czy słusznie?

Oznacza to więc wzrost wydajności o 11,5 i 19,4% względem pierwszej generacji SoC Apple. M1 uzyskał w Geekbench średnio 1720 i 7474 punktów kolejno dla testów jedno- i wielowątkowych. Choć są to wyniki notowane w syntetycznym Geekbench, to tak czy inaczej, przy realnym użytkowaniu możemy się spodziewać naprawdę dobrego wzrostu wydajności.

Czytaj też: Spadek na europejskim rynku smartfonów w I kwartale roku. Powód jest nam doskonale znany

Tą zanotowano także w teście procesora graficznego, w którym M2 osiągnął wynik 30627 punktów, co w porównaniu z wynikiem 20440 pkt uzyskanym przez M1 daje wzrost o prawie 50% (dokładnie 49,8%)