Xiaomi 12S pojawia się w Geekbench. Test potwierdza obecność najnowszego Snapdragona

Xiaomi 12S jest jednym z kilku flagowców, których premiery spodziewamy się w kolejnych miesiącach. Smartfon pojawia się w przeciekach już od jakiegoś czasu, a tym razem zawitał do bazy Geekbench, dzięki czemu dostaliśmy potwierdzenie wykorzystanego chipsetu.
Xiaomi

Xiaomi 12 Pro

W drugiej połowie roku Xiaomi szykuje dla nas istny wysyp flagowców. Jednym z nich będzie Xiaomi 12S

O obecności Snapdragona 8+ gen 1 na pokładzie tego modelu mówi się już od jakiegoś czasu. Była to zresztą pierwsza informacja, jaką dostaliśmy na jego temat. Teraz w bazie Geekbench pojawił się model o numerze 2206123SC, którym jest właśnie Xiaomi 12S. Oprócz potwierdzenia SoC, testowany model wyposażono w 12 GB pamięci RAM i system Android 12, prawdopodobnie z nakładką MIUI 13. W teście jednordzeniowym smartfon uzyskał 1328 punktów, zaś w wielordzeniowym – 4234 punkty.

Czytaj też: vivo szykuje się do premiery smartfonów z serii vivo V25. Dziś wyciekła ich specyfikacja

Niedawno urządzenie zawitało do bazy certyfikacyjnej 3C, dzięki czemu wiemy, że Xiaomi 12S dostanie baterię obsługującą szybkie ładowanie z mocą 67W. Mówi się również o wyświetlaczu OLED obsługującym częstotliwość odświeżania 120 Hz i rozdzielczość FHD+. Aparat główny ma oferować 50 Mpix i będzie dodatkowo wspierany przez zupełnie nowy algorytm poprawiający możliwości fotograficzne smartfona.

Czytaj też: Ultrasmukła opaska Huawei Band 7 debiutuje w Polsce. Znamy jej cenę i szczegóły przedsprzedaży

Za możliwości fotograficzne tego smartfona, jak i Xiaomi 12S Pro, który ma zadebiutować razem z nim, odpowie Leica, z którą jakiś czas temu Xiaomi nawiązało współpracę. Na Weibo pojawiło się nawet zdjęcie przedstawiające tył modelu Xiaomi 12S z napisem “Leica”.

xiaomi 12s