Chińczycy znaleźli życie pozaziemskie? Pojawił się intrygujący komunikat

Od kilku lat Chińczycy są posiadaczami największego na świecie radioteleskopu, a nowe doniesienia sugerują, że wykrył on oznaki świadczące o istnieniu życia pozaziemskiego.
Chińczycy znaleźli życie pozaziemskie? Pojawił się intrygujący komunikat

FAST, czyli Five hundred meter Aperture Spherical Telescope, został oddany do użytku zaledwie kilka lat temu. Przy średnicy wynoszącej pięćset metrów i zaawansowanej aparaturze jest on w stanie zbierać sygnały, które są następnie wykorzystywane przez tamtejszych naukowców między innymi do poszukiwania form życia poza granicami naszej planety.

Czytaj też: Raport o UFO sugeruje, że obserwowane obiekty nie muszą być związane z kosmitami

We wrześniu 2020 roku rządowa Science and Technology Daily poinformowało, że FAST rozpocznie skanowanie nieba w poszukiwaniu życia pozaziemskiego. Miało to być możliwe dzięki przeprowadzonej modernizacji, która zmniejszyła problem zakłóceń w odbieranych sygnałach. Tym razem ten sam dziennik poinformował o przełomie w poszukiwaniach, lecz informacja została bardzo szybko usunięta.

Informacja o tym, że naukowcy z Chin znaleźli życie pozaziemskie została szybko usunięta

W opublikowanym raporcie pojawiły się wypowiedzi, których autorem był Zhang Tonjie, główny naukowiec zespołu zajmującego się poszukiwaniem cywilizacji pozaziemskich. Zhang stwierdził, iż jego zespół zaobserwował dwa zestawy tajemniczych sygnałów w 2020 roku podczas analizy danych zebranych rok wcześniej. Natrafił też na podejrzany sygnał w tym roku, analizując dane dotyczące egzoplanet. Cała sprawa staje się jeszcze bardziej zagadkowa, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż raport w tej sprawie został usunięty krótko po publikacji.

Czytaj też: Zdradzanie lokalizacji Ziemi pozaziemskim cywilizacjom wzbudza kontrowersje. Naukowcy i tak zamierzają to robić

Oczywiście do tego typu rewelacji zawsze należy podchodzić z dystansem, czego nauczyła nas między innymi historia odkrycia rzekomego odkrycia życia na Wenus. W praktyce okazało się jednak, iż pomiary były błędne bądź niewłaściwie zinterpretowane. W tym przypadku kaliber jest nawet większy, ponieważ w grę mogłoby wchodzić odebranie sygnału wyemitowanego przez pozaziemską cywilizację. Pozostaje nam więc cierpliwie czekać w nadziei, iż wkrótce zostanie opublikowanych więcej szczegółów.