Prehistoryczny gad idzie pod młotek. Ten dinozaur znajdzie nowego nabywcę za astronomiczną kwotę!

Najpewniej od pięciu do ośmiu milionów dolarów zapłaci nowy nabywca szkieletu dinozaura z gatunku Gorgosaurus. Znakomicie zachowane szczątki pójdą pod młotek w domu aukcyjnym Sotheby w Nowym Jorku. Udział w aukcji może wziąć każdy i potrwa ona do 28 lipca.
Prehistoryczny gad idzie pod młotek. Ten dinozaur znajdzie nowego nabywcę za astronomiczną kwotę!

Skamieniałości dinozaurów zawsze przykuwają największą uwagę badaczy, jak i amatorów nauki. Bardzo dobrze zachowany skamieniały szkielet gorgozaura pochodzącego sprzed 77 milionów lat (mezozoik, późna kreda) trafił na nowojorską aukcję.

Czytaj też: Wulkan Tonga wywołał olbrzymią falę! Badacze skorzystali na tym i pokazali, jak przewidywać tsunami

Gorgozaur jest niedalekim kuzynem dużo popularniejszego T. rexa. Łączy ich wiele anatomicznych podobieństw. Okaz z domu aukcyjnego Sotheby liczy 3 metry wysokości i 6,7 metra długości. Uwagę zwraca doskonale zachowana czaszka, na której możemy dostrzec subtelne detale odróżniające tego drapieżnika od tyranozaurusa – mowa przede wszystkich o bardziej okrągłych oczodołach.

Dinozaur na sprzedaż! Wystarczy kilka milionów dolarów

Dom aukcyjny Sotheby prowadzi sprzedaż wielu szczątków prehistorycznych zwierząt. Skamieniały szkielet gorgozaura nie jest jedynym tak imponującym okazem trafiającym pod młotek. Nowojorski dom słynie także z aukcji najbardziej kompletnego szkieletu tyranozaura i szczątków największego dotychczas odkrytego triceratopsa.

Czytaj też: Układ Słoneczny obraca się w zaskakujący sposób. Astrofizycy wyjaśniają zagadkę

Jeśli jednak zakup gorgozaura za przewidywaną cenę 5-8 milionów dolarów nas nie interesuje, to możemy spojrzeć na stronę internetową Sotheby, co innego jest wystawione na sprzedaż – być może przykuje naszą uwagę czaszka triceratopsa za około 300 tys. dolarów, skamieniałość amonita z opalizującą muszlą za 70 tys. dolarów lub czaszka amerykańskiego lwa za 600 tys. dolarów.

Nie wiadomo, w czyjej prywatnej kolekcji wyląduje imponujący szkielet gorgozaura. Póki co do 21 lipca znajduje się on na otwartej wystawie w domu aukcyjnym i jest to ostatnia szansa, aby przyjrzeć się mu z bliska.