Mapy Google zyskają kilka nowości, które przydadzą się w okresie letnim

Google ogłosiło wprowadzenie kilku nowości do swojej usługi Mapy Google. Powinny one przydać się podczas trwających wakacji, choć nie tylko.
Mapy Google zyskają kilka nowości, które przydadzą się w okresie letnim

Mapy Google dostają trzy nowe funkcjonalności

Google rozpoczęło wdrażanie Immersive View, funkcji która została ogłoszona podczas I/O w maju tego roku. Obrazy wyświetlane w tym trybie generowane są komputerowo i stanowią kombinację  zdjęć satelitarnych Google i ujęć Street View. W praktyce oznacza to, że wybierając się np. do parku, najpierw możemy obejrzeć całe miejsce z lotu ptaka, a potem dokładnie przyjrzeć się szczegółom lokalizacji. Na razie dostajemy możliwość przyjrzenia się w ten sposób około 100 zabytkom zlokalizowanym na całym świecie, np. w Barcelonie, Londynie, Tokio czy Nowym Jorku.

Czytaj też: Motorola X30 Pro pozuje na rzeczywistym zdjęciu. Pojawiają się też wzmianki o cenie

Jak to zwykle w przypadku Google bywa, nowość jest wdrażana, ale jeszcze nie u wszystkich i nie wiadomo, kiedy dokładnie aktualizacja pojawi się na urządzeniach z Androidem i iOS.

Kolejne przygotowane przez Google ulepszenie dotyczy tras dla rowerzystów, a dokładniej informacji, które zobaczą na mapie podczas korzystania z nawigacji. By ułatwić im jazdę, firma dodała więcej szczegółów, takich jak schody, strome wzgórza czy rodzaje dróg. Mapy Google poinformują również, czy na wybranej trasie może wystąpić duży ruch samochodowy. W ten sposób będzie można lepiej zaplanować swoją rowerową wycieczkę i uniknąć przeszkód. Ta zmiana trafi do Map Google w najbliższych tygodniach.

Czytaj też: A16 Bionic ma przynieść sporą poprawę względem poprzednika. Szkoda, że nie trafi do wszystkich iPhone’ów 14

Warto jeszcze wspomnieć o nowych powiadomieniach dodanych w funkcji udostępniania lokalizacji. Będziemy mogli otrzymać powiadomienie, gdy np. nasz znajomy dotrze do celu swojej podróży, a także w sytuacji, gdy zapomnimy wyłączyć długo aktywne udostępnianie lokalizacji. Co istotne, w tym ostatnim przypadku informacja pojawi się nie tylko w aplikacji, ale również na naszym mailu.