Mapy Google zyskają kilka nowości, które przydadzą się w okresie letnim

Google ogłosiło wprowadzenie kilku nowości do swojej usługi Mapy Google. Powinny one przydać się podczas trwających wakacji, choć nie tylko.
Mapy Google
Mapy Google

Mapy Google dostają trzy nowe funkcjonalności

Google rozpoczęło wdrażanie Immersive View, funkcji która została ogłoszona podczas I/O w maju tego roku. Obrazy wyświetlane w tym trybie generowane są komputerowo i stanowią kombinację  zdjęć satelitarnych Google i ujęć Street View. W praktyce oznacza to, że wybierając się np. do parku, najpierw możemy obejrzeć całe miejsce z lotu ptaka, a potem dokładnie przyjrzeć się szczegółom lokalizacji. Na razie dostajemy możliwość przyjrzenia się w ten sposób około 100 zabytkom zlokalizowanym na całym świecie, np. w Barcelonie, Londynie, Tokio czy Nowym Jorku.

Czytaj też: Motorola X30 Pro pozuje na rzeczywistym zdjęciu. Pojawiają się też wzmianki o cenie

Jak to zwykle w przypadku Google bywa, nowość jest wdrażana, ale jeszcze nie u wszystkich i nie wiadomo, kiedy dokładnie aktualizacja pojawi się na urządzeniach z Androidem i iOS.

Kolejne przygotowane przez Google ulepszenie dotyczy tras dla rowerzystów, a dokładniej informacji, które zobaczą na mapie podczas korzystania z nawigacji. By ułatwić im jazdę, firma dodała więcej szczegółów, takich jak schody, strome wzgórza czy rodzaje dróg. Mapy Google poinformują również, czy na wybranej trasie może wystąpić duży ruch samochodowy. W ten sposób będzie można lepiej zaplanować swoją rowerową wycieczkę i uniknąć przeszkód. Ta zmiana trafi do Map Google w najbliższych tygodniach.

Czytaj też: A16 Bionic ma przynieść sporą poprawę względem poprzednika. Szkoda, że nie trafi do wszystkich iPhone’ów 14

Warto jeszcze wspomnieć o nowych powiadomieniach dodanych w funkcji udostępniania lokalizacji. Będziemy mogli otrzymać powiadomienie, gdy np. nasz znajomy dotrze do celu swojej podróży, a także w sytuacji, gdy zapomnimy wyłączyć długo aktywne udostępnianie lokalizacji. Co istotne, w tym ostatnim przypadku informacja pojawi się nie tylko w aplikacji, ale również na naszym mailu.