Nowy PowerToys już dostępny. To narzędzie uprzyjemnia korzystanie z Windowsa

PowerToys dostępne do pobrania prosto od Microsoftu jest narzędziem dla tych, którzy zamiast narzekać na Windowsa i wracać myślami do XP lub 7-ki, chcą coś z nim zrobić w prosty, przyjemnym, a przede wszystkim bezpieczny sposób. Dobrzej jest więc widzieć, że narzędzie się rozrasta i potwierdzeniem tego jest dostępny już do pobrania nowy PowerToys.
PowerToys, Windows PowerToys, Microsoft PowerToys, Nowy PowerToys już dostępny, narzędzie uprzyjemnia korzystanie z Windowsa
PowerToys, Windows PowerToys, Microsoft PowerToys, Nowy PowerToys już dostępny, narzędzie uprzyjemnia korzystanie z Windowsa

Microsoft zaktualizował narzędzie PowerToys do wersji 0.6

Microsoft PowerToys to oficjalny zestaw bezpłatnych narzędzi systemowych open-source przeznaczonych dla zaawansowanych użytkowników. Został opracowany przez firmę Microsoft, ale jest też rozwijany przez dobrowolnych deweloperów do użytku w systemie operacyjnym Windows.

Czytaj też: Huawei nova Y70 i nova Y90 już w Polsce. Duże ekrany, duże baterie, niskie ceny

Te narzędzia dodają lub zmieniają znane nam podstawowe funkcje oprogramowania, aby zmaksymalizować produktywność użytkownika i umilić mu doświadczenie korzystania z Windowsa poprzez szereg możliwości dostosowywania wizualnych elementów. Ważne jest to, że programiści z całego świata wraz z Microsoftem dbają o rozwój PowerToys zarówno w kwestii możliwości, jak i stabilności.

Czytaj też: Ogromny sukces firmy Meta. Model sztucznej inteligencji NLLB-200 pokonał konkurencję

Tak jak zwykle, najnowszą wersję PowerToys (0.60) można pobrać z Microsoft Store lub z oficjalnego repozytorium na GitHubie, a jeśli macie już zainstalowane to narzędzie, aplikacja sama upomni się o pozwolenie na przeprowadzenie aktualizacji. Oto najważniejsze zmiany:

  • Funkcja PowerRename i Image Resizer pojawia się teraz w nowym menu kontekstowym Windows 11
  • Pojawiła się nowa wtyczka PowerToys Run dla OneNote
  • FancyZones używa nowej identyfikacji stref monitora, aby zwiększyć stabilność i uniknąć resetowania stref
  • AlwaysOnTop używa teraz zaokrąglonych rogów do podświetlania zaokrąglonych okien w systemie Windows 11
  • Dodano ustawienia do PowerToys Run, aby lepiej kontrolować kolejność wyników zapytań