Zewnętrzny ekran w Motoroli razr 2022 będzie bardzo użyteczny [Aktualizacja]

Już tylko dni dzielą nas od premiery najnowszego składanego smartfona Motoroli, dlatego nie dziwi fakt, że do sieci trafia coraz więcej informacji na jej temat.
Tak prezentuje się Motorola razr 2022. Lenovo ujawnia wygląd swojego nowego składanego modelu
Tak prezentuje się Motorola razr 2022. Lenovo ujawnia wygląd swojego nowego składanego modelu

Zewnętrzny ekran razr 2022 na oficjalnym plakacie [Aktualizacja 28.07]

Po wczorajszych informacjach o pojemności baterii w Motoroli razr 2022 (te znajdziecie w drugiej cześć wpisu), dostaliśmy oficjalny plakat, który sporo mówi nam o funkcjonalności zewnętrznego ekranu. Ten, jak się okazuje, ma być bardzo użyteczny. Wiemy już, że w stosunku do poprzednika trochę urośnie osiągając przekątną 3 cale. Wcześniej jeden z dyrektorów Lenovo pokazał nawet, że na tym niewielkim wyświetlaczu będzie można grać w gry, ale okazuje się, że nie tylko.

Nowo opublikowany plakat pokazuje nam, że zewnętrzny ekran będzie miał lekko zakrzywione rogi i zajmie właściwie całą przestrzeń pod wyspą aparatów. Istotne jednak jest to, że w poście Motorola określiła, że zewnętrzny wyświetlacz może być “na równi” z tym wewnętrznym, co może oznaczać, że będziemy mogli wykorzystywać go do większej ilości rzeczy, niż tylko do sprawdzania powiadomień czy robienia selfie. Cóż, użyte stwierdzenie zdaje się wręcz sugerować, że pomimo mniejszego rozmiaru, ekran na zewnątrz będzie równie funkcjonalny co ten “w środku”.

________________________

Pojemność baterii w Motoroli razr 2022

Oficjalnie potwierdzono jedynie większy zewnętrzny ekran i Snapdragona 8+ Gen 1. Co zatem mówi się nieoficjalnie? Najnowszy składany smartfon ma dostać 6,7-calowy wewnętrzny ekran P-OLED z odświeżaniem 120 Hz i całkowicie nowym mechanizmem zawiasów. Zewnętrzny ekran będzie stosownie powiększony i teraz ma mieć przekątną 3 cale. Podwójna konfiguracja aparatów powinna obejmować moduł główny 50 Mpix i ultraszerokokątny 13 Mpix. Z przodu natomiast znajdzie się 32-megapikselowy aparat do selfie. SoC firmy Qualcomm będzie wspierany przez maksymalnie 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci wbudowanej.

Czytaj też: Motorola X30 Pro pozuje na rzeczywistym zdjęciu. Pojawiają się też wzmianki o cenie

Jedną z niewielu informacji, jakie do tej pory nie wyciekły, była pojemność baterii. Pojawiły się oczywiście pewne plotki, mówiące, że razr 2022 ma dostać ogniwo 2800 mAh (takie jak u poprzednika), ale jeden z dyrektorów generalnych Lenovo zdementował te doniesienia. Teraz dowiedzieliśmy się, że smartfon dostanie baterię o pojemności 3500 mAh, która dzięki wydajności energetycznej chipsetu Snapdragon 8+ Gen 1 ma wystarczyć nawet na cały dzień użytkowania.

Czytaj też: Wyciekły europejskie ceny Samsunga Galaxy Z Flip4. Czy powinniśmy szykować się na duże podwyżki?

Jest to więc naprawdę spore ulepszenie względem poprzednich generacji (pierwsza Motorola razr miała baterię 2510 mAh). Dodatkowo pod tym względem razr 2022 nie będzie również zbytnio odstawać od konkurencji, bo wedle przecieków, Galaxy Flip4, który również zadebiutuje w sierpniu, dostanie ogniwo 3595 mAh. Różnica jest zatem niewielka, ale czy faktycznie taka pojemność wystarczy na całodzienne użytkowanie? Tego dowiemy się zapewne już po zaplanowanej na 2 sierpnia premierze, kiedy do sieci zaczną trafiać pierwsze testy smartfona.