Podkręcacie procesory i karty? To teraz podkręćcie też nowy monitor ASUSa

Dotarliśmy już do czasów, w których zamiast pojedynku 30 vs 60 Hz, znacznie częściej komentuje się porównanie częstotliwości odświeżania na poziomie 60 vs 144+ Hz. Ekrany o zwiększonym odświeżaniu zyskały bowiem na popularności wraz z obniżką ich cen oraz wzrostem świadomości wśród graczy, że wyższe odświeżanie rzeczywiście jest warte swojej ceny. ASUS wie o tym doskonale i w tym celu rozszerzył swoją ofertę monitorów o 32-calowy ROG Strix XG32UQ.
ASUS pozwala podkręcać monitor, 32-calowy ROG Strix XG32UQ, ROG Strix XG32UQ,
ASUS pozwala podkręcać monitor, 32-calowy ROG Strix XG32UQ, ROG Strix XG32UQ,

Monitor ASUS ROG Strix XG32UQ dopiero zadebiutuje na rynku, ale już teraz wiemy, że będzie można go podkręcić

ASUS ROG Strix XG32UQ to przykład nowego monitora w ofercie producenta, który mierzy 32 cale i jest wyposażony w matryce IPS o rozdzielczości 4K i natywnej częstotliwości odświeżania 144 Hz. Jednak producent podkreśla, że dokonał już stosownych testów podkręcania tej matrycy i po zweryfikowaniu stabilności, umożliwia proste podkręcenie natywnej wartości odświeżania do 160 Hz.

Czytaj też: Pierwsza próba jądrowa w historii była wyjątkowa z wielu względów. O jednym z nich nie mówi się często

Warunek? Wykorzystanie wejścia wideo DisplayPort 1.4, bo korzystanie z dwóch dostępnych portów HDMI 2.1 ogranicza ten poziom do natywnych 144 Hz. W praktyce jednak monitor ROG Strix XG32UQ to też idealny monitor dla graczy konsolowych, bo wspomniane wejścia HDMI 2.1 pozwalają grać w 4K i 120 Hz, obsługując jednocześnie zmienną częstotliwość odświeżania i automatyczny tryb niskiego opóźnienia.

Inne cechy ROG Strix XG32UQ obejmują certyfikat DisplayHDR 600, maksymalny kontrast na poziomie 1000 nitów, typową jasność rzędu 450 nitów, opóźnienie reakcji panelu na poziomie 1 ms, wsparcie technologii Adaptive Sync (wraz z G-Sync i FreeSync Premium) oraz pokrycie 96% przestrzeni kolorów DCI-P3 i 120 procent przestrzeni kolorów sRGB.

Czytaj też: Rekordowa rozdzielczość w skali atomowej. Dzięki nowym nagraniom udało się obalić teorię sprzed lat

ROG Strix XG32UQ po montażu na dołączonej podstawce umożliwia regulację wysokości, obrotu i pochylenia, ale o mechanizmie pozwalającym obrócić monitor z pozycji horyzontalnej do wertykalnej możecie zapomnieć. Rozwiązuje to oczywiście podrzucenie dołączonej podstawy na rzecz ramion z montażem VESA 100.

Czytaj też: Efekt motyla usprawni komputery kwantowe?

Jeśli jesteście zainteresowani takim modelem, na ceny musicie jeszcze poczekać, bo monitor jest obecnie dopiero w planach firmy i na rynek powinien wejść w III kwartale bieżącego roku.