Nowe wentylatory be quiet! Slient Wings 4 celują w poprawę przepływu powietrza

Niemiecka firma be quiet! to jeden z najbardziej znanych na całym świecie producentów m.in. wentylatorów z najwyższej półki, które bez problemu radzą sobie z wręcz bezgłośnym poruszeniem powietrza w nawet najbardziej rozbudowanych obudowach komputerowych. Najnowsze modele Slient Wings 4 oraz Slient Wings 4 Pro tradycyjnie wynoszą to (jak każda poprzednia iteracja) na nowy poziom.
Nowe wentylatory be quiet! Slient Wings 4, be quiet! Slient Wings 4,
Nowe wentylatory be quiet! Slient Wings 4, be quiet! Slient Wings 4,

“Ciche skrzydła” od be quiet! już w czwartej wersji. Co tym razem przygotował klientom ten niemiecki producent?

Wedle ogłoszenia, które z oczywistych względów zachwala nowy produkt be quiet!, te wysokiej klasy wentylatory zostały zbudowane z myślą o maksymalnej wydajności w obudowach, na radiatorach i na chłodnicach, zapewniając nie tylko świetny przepływ powietrza, ale także imponujące ciśnienie statyczne. Nas (oprócz wizualnych poprawek) interesuje jednak najbardziej nowy mechanizm mocowania narożników dla wyższej uniwersalności wentylatorów w myśl miejsc montażowych.

Czytaj też: Asus ROG Phone 6 i 6 Pro oficjalnie. Gamingowe bestie z nowym Snapdragonem na pokładzie

Wentylatory Silent Wings 4 będą dostarczane z dwoma różnymi narożnikami montażowymi, bo zarówno z antywibracyjnymi gumowymi wariantami typu push-pin oraz tradycyjnymi twardymi plastikowymi typu screw. Nowością jest przerobiony system montażowy, który ułatwia proces podmiany tych narożników bez wymogu używania narzędzi.

W kwestii wyglądu, be quiet! postawił na niczym niezmąconą czerń zwieńczoną w kilku miejscach nazwą producenta. Jeśli z kolei idzie o wydajność, w serii Silent Wings 4 skupił się na poprawieniu ciśnienia statycznego, co osiągnięto przez zmianę kształtu łopatek, ich mniejszym prześwitem (1,0 vs 1,2 mm), a przede wszystkim zastąpieniem lejkowatego wlotu powietrza lejkowatym wylotem, który rozprasza powietrze na większej powierzchni.

Czytaj też: Tesla ma sposób na dziury w jezdni i uszkodzenie podwozia. Wystarczyła aktualizacja

Ceny i dostępność Slient Wings 4

Jeśli idzie o poszczególne modele, Silent Wings 4 występują w dwóch tradycyjnych rozmiarach (120 mm/140 mm) i trzech różnych modelach: 3-pin, PWM oraz PWM high-speed. Prędkości obrotowe wariantów High-Speed skaczą z 1600 i 1100 RPM (kolejno dla 120 i 140-mm wersji) na 2500 i 1900 RPM. Poza tym wszystkie wentylatory Silent Wings 4 opierają się na sprawdzonej kombinacji 6-polowego silnika wentylatora z trzema fazami i łożyskami fluid-dynamicznymi o żywotności 300000 godzin.

Czytaj też: Xiaomi Mi Band 7 Pro oficjalnie! Jest NFC, GPS i zupełnie nowy wygląd

Warianty Pro są z kolei dalszym ulepszeniem podstawowych modeli, zwiększając maksymalne obroty wersji 120- i 140-mm do aż (odpowiednio) 3000 i 2400 obrotów na minutę. Mają też przełącznik prędkości z tyłu obudowy, który ułatwia klientom ustawienie profilu działania (Medium/High Speed/Ultra High Speed), a przede wszystkim dodatkowy typ narożników, stworzony specjalnie dla chłodnic. Dzięki nim uzyskuje szczelne dopasowanie do chłodnic, aby zapobiec wyciekowi powietrza i zapewnić maksymalne ciśnienie statyczne.