Xiaomi 13 znów w świetle przecieków. Czego dowiedzieliśmy się tym razem?

Xiaomi nie śpi i choć seria 12S pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, trwają intensywne prace nad kolejnymi flagowcami. Rodzina Xiaomi 13, wyposażona już w układ Snapdragon 8 Gen 2 ma pojawić się pod koniec roku.
Xiaomi wprowadza trzy nowe smartfony z serii Xiaomi 12S. Powstały we współpracy z firmą Leica

Xiaomi 12S Ultra

Druga połowa 2022 roku upłynie nam pod znakiem premier flagowców Xiaomi. Wypuszczono już na rynek serię Xiaomi 12S z modelem Ultra na czele, a w przygotowaniu jest podobno Xiaomi 12T i 12T Pro. Ten ostatni ma być podobno wyposażony w 200-megapikselowy aparat. Nie można oczywiście zapominać o kolejnej generacji głównej linii producenta, czyli Xiaomi 13.

Czytaj też: Nie tylko Motorola pracuje nad smartfonem wyposażonym w aparat 200 Mpix

Mówi się, że seria zadebiutuje szybciej, niż wcześniej zakładaliśmy, bo nawet pod koniec listopada. Tutaj oczywiście musimy pamiętać, że wcześniej Qualcomm ma jeszcze zaprezentować układ Snapdragon 8 Gen 2, który będzie sercem nadchodzących modeli. W tym przypadku przecieki wskazują na premierę w połowie listopada.

Tak czy inaczej, do rynkowego debiutu pozostało jeszcze kilka miesięcy, więc powoli zaczynamy dowiadywać się szczegółów specyfikacji Xiaomi 13 i 13 Pro

Tym razem przecieki ujawniają kwestię ładowania w tych smartfonach. Doniesienia pochodzą od znanego leakstera Digital Chat Station, wedle którego, Xiaomi 13 dostaną jednoogniwową baterię obsługującą szybkie ładowanie przewodowe z mocą 100 W. Tutaj ma pojawić się również ulepszona wersja układu Surge P1, który pojawił się już w serii 12. Ma on odpowiadać za zarządzanie energią i ciepłem. Dodatkowo na pokładzie znajdzie się również obsługa bezprzewodowego ładowania 50 W, czyli takiego samego, jakie dostępne jest w Xiaomi 12 Ultra.

Czytaj też: Tegoroczna seria iPhone 14 może nie zadebiutować w komplecie. Apple znów boryka się z problemami

Jeśli chodzi o pozostałe szczegóły specyfikacji, tutaj mamy niewiele informacji. Na razie wspomina się o tegorocznym flagowcu Qualcomma, wyświetlaczach o rozdzielczości 2K obsługujących częstotliwość odświeżania 120 Hz.