Usunięta kilka lat temu funkcja powraca do iPhone’ów wraz z iOS 16 beta 5

Apple wypuściło kolejną testową wersję swojego systemu operacyjnego dla smartfonów. iOS 16 beta 5 jest już dostępny i przynosi się sobą kilka zmian, wśród których znajdziemy pewną nowość. Posiadacze iPhone’ów zapewne się z niej ucieszą, ale dla użytkowników Androida będzie to kolejny powód do kpiących uśmieszków.
ios 16
ios 16

Apple powoli zbliża się do wydania stabilnej wersji iOS 16, ale zanim to nastąpi, trzeba przejść przez kolejne wersje testowe, które pozwolą na sprawdzenie wszystkich planowanych nowości i ewentualne poprawki pojawiających się błędów.

8 sierpnia udostępniono iOS 16 beta 5, który wprowadza… procentowy wskaźnik poziomu baterii

Nie bez powodu wspomnieliśmy wcześniej o kpiących uśmieszkach miłośników Androida, w końcu coś takiego na smartfonach z systemem Google jest czymś zupełnie normalnym. Tymczasem na iPhone’ach jest to długo wyczekiwana nowość, a dokładniej — powrót wcześniej usuniętej funkcji.

Czytaj też: Motorola ogłasza datę premiery X30 Pro i razr 2022. Na szczęście, nie będziemy musieli długo czekać

Warto bowiem przypomnieć, że taki wskaźnik był wcześniej dostępny w iOS, ale zniknął wraz z iPhonem X. Dlaczego? Cóż, powód był bardzo prozaiczny — powiększenie notcha zmniejszyło ilość wolnej przestrzeni po prawej i lewej stronie wcięcia i zwyczajnie na tę funkcję zabrakło miejsca. Przez pięć lat Apple najwyraźniej szukało obejścia tego problemu i w końcu je znalazło. Procentowy stan naładowania baterii będzie wyświetlany po prostu na ikonce baterii.

Czytaj też: iPhone 14 zaliczy opóźnienie w produkcji? Apple może paść ofiarą konfliktu Chin i Tajwanu

Jeśli macie już pobraną najnowszą betę iOS 16 i chcecie wypróbować tę nowość, musicie wejść w Ustawienia, a następnie w menu baterii i tam włączyć wyświetlanie wskaźnika procentowego. Ten będzie wyświetlany na pełnej zielonej ikonce baterii, aż spadnie do 20% (i niżej), wówczas będzie wyświetlany czerwony, niski poziom naładowania pokazujący już rzeczywisty stan baterii. Dokładnie tak, jak możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu.