To właśnie WTEDY karty graficzne Intela mają zacząć podbijać rynek. Poznaliśmy datę

Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o powrocie Intela na rynek kart graficznych, byliśmy zachwyceni. Wieloletnia przerwa firmy na tym rynku i zdobycie większego doświadczenia w rozwoju procesorów miały przełożyć się na wielki sukces, a tu… klops. Przynajmniej, jeśli idzie o dostępność i realizację samej premiery. Na całe szczęście niedawno dowiedzieliśmy się, kiedy dokładnie “stacjonarne” karty graficzne Intela mają zacząć podbijać rynek.
Karta Intel Arc A770, Intel Arc A770,
Karta Intel Arc A770, Intel Arc A770,

Wiemy, kiedy karty graficzne Intela Arc A- trafią na rynek

Według najnowszego raportu serwisu Igor’sLAB, Intel miał w ostatnim czasie zmodyfikować swój pierwotny harmonogram premiery kart graficznych Arc A- z myślą o stacjonarnych komputerach. Teraz te mają debiutować na rynku między 5 sierpnia a 29 września i to ciągle niestety osobno, bo ponoć Intel nie planuje premiery na dużą skalę, a raczej zrealizować ją “po cichu”.

Czytaj też: Sea Shadow był wyjątkowy i niewidzialny dla radarów. Trafił na złom, ale zmienił wiele

[…] Intel podobno zdecydował się teraz wewnętrznie na węższe ramy czasowe. Jeśli zamierza trzymać się obecnych ram czasowych, to zakres, mieści się pomiędzy 05 sierpnia 2022 roku a 29 września 2022 roku. To wystarczająco dużo czasu, aby wrzucić na rynek po kawałku trzy zapowiedziane większe modele. Ciekawe jest to, że wewnętrzne dokumenty nie informują już o dużej, wspólnej imprezie premierowej, a raczej może to być rodzaj “cichego” startu, który mógłby być przeprowadzony stopniowo w sektorze detalicznym i za pośrednictwem tylko kilku mediów– Igor Wallossek, Igor’sLAB.

Czytaj też: Oto 2S35 Koalicja-SW. To najnowsza rosyjska armatohaubica, która może wiele

Intel ma teraz wysyłać próbki testowe do niewielkiego grona kilku wybranych recenzentów, co zdaje się sugerować jedno – firma niespecjalnie wierzy w możliwości swoich kart. Selektywne wybieranie testerów jest jednoznacznym potwierdzeniem, że prawdziwie obiektywne testy poszczególnych modeli pojawią się dopiero po premierze kart Intela na rynku.

Czytaj też: Samobieżne kołowe armatohaubice Zuzana 2. To je otrzymała niedawno Ukraina

Same wspomniane premiery mają być nie tyle zapowiedzią, ile konkretnym dniem premiery w określonych z góry krajach lub (co mało prawdopodobne patrząc na A380) na wszystkich głównych rynkach.