Karta Intel Arc A770, Intel Arc A770,

To właśnie WTEDY karty graficzne Intela mają zacząć podbijać rynek. Poznaliśmy datę

Kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o powrocie Intela na rynek kart graficznych, byliśmy zachwyceni. Wieloletnia przerwa firmy na tym rynku i zdobycie większego doświadczenia w rozwoju procesorów miały przełożyć się na wielki sukces, a tu… klops. Przynajmniej, jeśli idzie o dostępność i realizację samej premiery. Na całe szczęście niedawno dowiedzieliśmy się, kiedy dokładnie „stacjonarne” karty graficzne Intela mają zacząć podbijać rynek.

Wiemy, kiedy karty graficzne Intela Arc A- trafią na rynek

Według najnowszego raportu serwisu Igor’sLAB, Intel miał w ostatnim czasie zmodyfikować swój pierwotny harmonogram premiery kart graficznych Arc A- z myślą o stacjonarnych komputerach. Teraz te mają debiutować na rynku między 5 sierpnia a 29 września i to ciągle niestety osobno, bo ponoć Intel nie planuje premiery na dużą skalę, a raczej zrealizować ją „po cichu”.

Czytaj też: Sea Shadow był wyjątkowy i niewidzialny dla radarów. Trafił na złom, ale zmienił wiele

[…] Intel podobno zdecydował się teraz wewnętrznie na węższe ramy czasowe. Jeśli zamierza trzymać się obecnych ram czasowych, to zakres, mieści się pomiędzy 05 sierpnia 2022 roku a 29 września 2022 roku. To wystarczająco dużo czasu, aby wrzucić na rynek po kawałku trzy zapowiedziane większe modele. Ciekawe jest to, że wewnętrzne dokumenty nie informują już o dużej, wspólnej imprezie premierowej, a raczej może to być rodzaj „cichego” startu, który mógłby być przeprowadzony stopniowo w sektorze detalicznym i za pośrednictwem tylko kilku mediów– Igor Wallossek, Igor’sLAB.

Czytaj też: Oto 2S35 Koalicja-SW. To najnowsza rosyjska armatohaubica, która może wiele

Intel ma teraz wysyłać próbki testowe do niewielkiego grona kilku wybranych recenzentów, co zdaje się sugerować jedno – firma niespecjalnie wierzy w możliwości swoich kart. Selektywne wybieranie testerów jest jednoznacznym potwierdzeniem, że prawdziwie obiektywne testy poszczególnych modeli pojawią się dopiero po premierze kart Intela na rynku.

Czytaj też: Samobieżne kołowe armatohaubice Zuzana 2. To je otrzymała niedawno Ukraina

Same wspomniane premiery mają być nie tyle zapowiedzią, ile konkretnym dniem premiery w określonych z góry krajach lub (co mało prawdopodobne patrząc na A380) na wszystkich głównych rynkach.