Znamy datę premiery Motorola Razr 2022 oraz X30 Pro. Wskazuje na to jeden drobny szczegół

W zasadzie powinniśmy być już kilka dni po premierze nowych smartfonów Motoroli, ale przypuszczalnie to napięta sytuacja polityczna na linii Chiny — Tajwan spowodowała, że wydarzenie odwołano praktycznie w ostatniej chwili. Jeden szczegół zauważony właśnie na nowej grafice zdradza, kiedy możemy spodziewać się konferencji.
Motorola Razr 3 coraz bliżej. Wyciekła specyfikacja tego składanego smartfona
Motorola Razr 3 coraz bliżej. Wyciekła specyfikacja tego składanego smartfona

Motorola szykowała się do premiery długo oczekiwanych telefonów Razr 2022 i X30 Pro, która pierwotnie miała się odbyć we wtorek 2 sierpnia. Wydarzenie odwołano zaledwie kilka godzin wcześniej. Spekuluje się, że powodem były rosnące napięcia między Chinami a Tajwanem w związku z wizytą przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi.

Tymczasem przedstawiciel Lenovo Mobile China opublikował właśnie nową grafikę prezentującą smartfon Motorola Razr 2022, na którym zauważono jeden znaczący szczegół. Chodzi o datę ustawioną na widżecie zegarka. Wskazuje ona na najbliższy czwartek 11 sierpnia i godzinę 14:00.

Branżowi analitycy przypuszczają, że te informacje pojawiły się nieprzypadkowo i zwiastują w istocie nową oficjalną datę premiery nowych urządzeń Motoroli

Poza składanym modelem Razr 2022 spodziewamy się również debiutu smartfonu Motorola X30 Pro. Najnowszy Razr ma mieć na pokładzie chipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, który w najmocniejszej wersji dostanie nawet 12 GB pamięci RAM. Możemy zatem mówić o flagowcu z prawdziwego zdarzenia.

Z kolei Motorola X30 Pro przyniesie ze sobą długo oczekiwany aparat z sensorem o rozdzielczości 200 MP. Poza Chinami przypuszczalnie model będzie sprzedawany pod nazwą Edge 30 Ultra, ale na oficjalne informacje w tej sprawie pozostaje nam zaczekać do premiery.

Czytaj też: Motorola ujawnia projekt X30 Pro. Rendery nie kłamały

Ciekawym zbiegiem okoliczności na 10 sierpnia Samsung zaplanował premierę swoich nowych, składanych smartfonów oraz akcesoriów. Galaxy Z Flip4 obecnie może mieć tylko jednego konkurenta, jakim jest właśnie Motorola Razr 2022 (określany również mianem Razr 3).