Ułożył kostkę Rubika w niezwykły sposób. Aż trudno uwierzyć, jak wiele sekwencji musiał zapamiętać

Speedcubing to określenie używane w odniesieniu do dyscypliny, której celem jest jak najszybsze ułożenie kostki Rubika. Jeden z uczestników tej zabawy dokonał ostatnio czegoś niemal niemożliwego.
Ułożył kostkę Rubika w niezwykły sposób. Aż trudno uwierzyć, jak wiele sekwencji musiał zapamiętać

O co dokładnie chodzi? Za osiągnięciem stoi użytkownik kryjący się pod pseudonimem edmarter, który jako pierwsza osoba w historii wykazał, iż możliwe jest połączenie dwóch końcowych kroków w jeden ruch. Aby tego dokonać układacz musiał zapamiętać dokładnie 3915 możliwych sekwencji.

Czytaj też: Ile księżyców mogłaby mieć Ziemia?

Jak wyjaśnia edmarter, zdecydował się podjąć wyzwanie po tym, jak zobaczył, jak znani speedcuberzy do niego podchodzili, a ich wysiłki spełzały na niczym, Na przestrzeni roku spędzał około 10 godzin w każdy weekend, a także bliżej nieokreśloną ilość czasu w tygodniu, zapamiętując niezbędne sekwencje. Zdarzało się, iż jednego dnia musiał zapamiętać aż 144 sekwencje ruchów.

Gra okazała się jednak warta świeczki. 4 sierpnia 2022 roku edmarter zamieścił film demonstrujący tzw. Full 1LL (Full 1 Look Last Layer). Średni czas ułożenia każdej kostki Rubika w trakcie nagrania wynosił 14,79 sekundy. Jak dodaje autor rekordowego osiągnięcia, w czasie treningów udało mu się wykręcić nawet bardziej imponujące rezultaty, rzędu 12,50 sekundy.

Czytaj też: Najwygodniejsze buty w historii. Wydrukowane w 3D obuwie dostosowuje się do skóry

Pomimo ogromnego aplauzu, jaki dokonanie edmartera wywołało w społeczności skupionej wokół kostki Rubika, sam zainteresowany nie zamierza spoczywać na laurach. Jego kolejnym celem na liście rzeczy niemal niemożliwych będzie próba wdrożenia innych sposobów na rozwiązanie słynnej łamigłówki. Te zostały jak do tej pory wykorzystane przez zaledwie kilka osób na całym świecie.