Motorola odwołała premierę Razr 2022 i X30 Pro. Polityka czy problemy techniczne?

Podobno Motorola bardzo chciała pokazać swoje smartfony przed premierą składanych modeli Samsunga. Wydarzenie zostało jednak odwołane. Przyczyny mogą być dwie – polityczna lub techniczna.
Tak prezentuje się Motorola razr 2022. Lenovo ujawnia wygląd swojego nowego składanego modelu
Tak prezentuje się Motorola razr 2022. Lenovo ujawnia wygląd swojego nowego składanego modelu

Motorola Razr 2022 miała pojawić się przed Galaxy Z Flip3

Na 10. sierpnia Samsung zaplanował premierę swoich nowych, składanych smartfonów oraz akcesoriów. Galaxy Z Flip4 ma dzień dzisiejszy może mieć tylko jednego konkurenta, jakim jest Motorola Razr. Z tego powodu Motorola bardzo chciała, aby premiera nowej Brzytwy wyprzedziła wydarzenie Samsunga.

Premiera Razr 2022 oraz flagowego, fotograficznego X30 Pro miała odbyć się wczoraj, 2 sierpnia w Chinach. Do premiery jednak nie doszło.

Czytaj też: Specyfikacja Xiaomi 12T w sieci. Będą dwie wersje, aparat 108 MP i chipset o nazwie Ultra

Dlaczego Motorola odwołała premierę?

Wydarzenie mogło zostać odwołane z powodów politycznych. Data premiery zbiegła się z wizytą Przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie. Wizycie towarzyszy ogromne napięcie, nie tylko polityczne. Niektórzy spodziewają się interwencji zbrojnej ze strony Chin, a ta mogłaby dosłownie wywołać trzecią wojnę światową. Motorola to amerykańska marka, ale należące do chińskiego Lenovo. Tak więc premiera w chinach mogła być uzależniona od nastrojów politycznych w kraju.

Premiera Motoroli Razr i tak była już przekładana. Spodziewano się jej w lipcu i przez długi czas nie było wiadomo, kiedy konkretnie smartfon zostanie zaprezentowany. Były też obawy, że Motorola nie zdąży połączyć jego prezentacji z premierą modelu X30 Pro. Choć w tym przypadku, wątek polityczny wydaje się bardziej prawdopodobny.

Czytaj też : iPhone 14 to kwestia kilku tygodni. Apple zaczyna łowić chętnych na przesiadkę z Androida

Dyrektor generalny Motoroli i Lenovo Chen Jin krótko skomentował sytuację w serwisie Weibo:

Z przykrością informuję, że premiera nowego produktu Moto zaplanowana dziś na 7:30 została odwołana z pewnej przyczyny. Bardzo nam przykro z tego powodu i dziękujemy za entuzjastyczne wsparcie nowych produktów Moto. Informacje o nowych produktach znajdziecie na oficjalnej platformie informacyjnej.

Ciężko powiedzieć, co jest oficjalną platformą informacyjną, ale póki co anglojęzyczne profile w mediach społecznościowych Motoroli nie komentują sytuacji i na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat nowej daty premiery.