Tak prezentuje się Motorola razr 2022. Lenovo ujawnia wygląd swojego nowego składanego modelu

Motorola odwołała premierę Razr 2022 i X30 Pro. Polityka czy problemy techniczne?

Arkadiusz Dziermański Z-ca Redaktora Naczelnego

Podobno Motorola bardzo chciała pokazać swoje smartfony przed premierą składanych modeli Samsunga. Wydarzenie zostało jednak odwołane. Przyczyny mogą być dwie – polityczna lub techniczna.

Motorola Razr 2022 miała pojawić się przed Galaxy Z Flip3

Na 10. sierpnia Samsung zaplanował premierę swoich nowych, składanych smartfonów oraz akcesoriów. Galaxy Z Flip4 ma dzień dzisiejszy może mieć tylko jednego konkurenta, jakim jest Motorola Razr. Z tego powodu Motorola bardzo chciała, aby premiera nowej Brzytwy wyprzedziła wydarzenie Samsunga.

Premiera Razr 2022 oraz flagowego, fotograficznego X30 Pro miała odbyć się wczoraj, 2 sierpnia w Chinach. Do premiery jednak nie doszło.

Czytaj też: Specyfikacja Xiaomi 12T w sieci. Będą dwie wersje, aparat 108 MP i chipset o nazwie Ultra

Dlaczego Motorola odwołała premierę?

Wydarzenie mogło zostać odwołane z powodów politycznych. Data premiery zbiegła się z wizytą Przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi na Tajwanie. Wizycie towarzyszy ogromne napięcie, nie tylko polityczne. Niektórzy spodziewają się interwencji zbrojnej ze strony Chin, a ta mogłaby dosłownie wywołać trzecią wojnę światową. Motorola to amerykańska marka, ale należące do chińskiego Lenovo. Tak więc premiera w chinach mogła być uzależniona od nastrojów politycznych w kraju.

Premiera Motoroli Razr i tak była już przekładana. Spodziewano się jej w lipcu i przez długi czas nie było wiadomo, kiedy konkretnie smartfon zostanie zaprezentowany. Były też obawy, że Motorola nie zdąży połączyć jego prezentacji z premierą modelu X30 Pro. Choć w tym przypadku, wątek polityczny wydaje się bardziej prawdopodobny.

Czytaj też : iPhone 14 to kwestia kilku tygodni. Apple zaczyna łowić chętnych na przesiadkę z Androida

Dyrektor generalny Motoroli i Lenovo Chen Jin krótko skomentował sytuację w serwisie Weibo:

Z przykrością informuję, że premiera nowego produktu Moto zaplanowana dziś na 7:30 została odwołana z pewnej przyczyny. Bardzo nam przykro z tego powodu i dziękujemy za entuzjastyczne wsparcie nowych produktów Moto. Informacje o nowych produktach znajdziecie na oficjalnej platformie informacyjnej.

Ciężko powiedzieć, co jest oficjalną platformą informacyjną, ale póki co anglojęzyczne profile w mediach społecznościowych Motoroli nie komentują sytuacji i na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na temat nowej daty premiery.