Najbardziej zaawansowany przewód DisplayPort. BizLink zaprezentował swoje dzieło

W marcu VESA ogłosiła program certyfikacji źródeł sygnału wideo, wyświetlaczy i przewodów obsługujących standard DisplayPort UHBR (Ultra-High Bit Rate). Pozwala to jednoznacznie wskazywać szybkość transmisji danych w ramach standardu DP 2.0 po przejściu testów w autoryzowanych centrach. Firmą czynnie biorącą udział w tym programie jest BizLink, który zaprezentował właśnie najbardziej zaawansowany przewód DisplayPort na świecie.
Najbardziej zaawansowany przewód DisplayPort, BizLink zaprezentował swoje dzieło
Najbardziej zaawansowany przewód DisplayPort, BizLink zaprezentował swoje dzieło

Firma BizLink ma w ofercie najbardziej zaawansowany przewód DisplayPort na świecie

Firmie BizLink jako pierwszej udało się opracować pierwszy na świecie pełnowymiarowy przewód DP80 Enhanced z certyfikatem VESA, a nastąpiło to kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek przewodu DP80 mDP. Sam w sobie DP80 to najwyższy standard konfiguracji przewodu, który definiuje nowy standard łączności wyświetlaczy z naciskiem na wysoką szybkość przesyłania danych.

Czytaj też: Każdy z nas będzie miał internet z kosmosu. SpaceX ma ambitny plan

Przewody DP80 muszą zapewniać transfer danych na poziomie 20 Gb/s (spełniać standard UHBR20), co przy czteropasmowym trybie zapewnia maksymalną przepustowość rzędu 80 Gb/s. Oznacza to, że najnowszy przewód BizLink zapewnia maksymalną przepustowość danych do 80 Gb/s, obejmując nowe prędkości danych na pasie UHBR10 (10 Gb/s), UHBR13.5 (13,5 Gb/s) oraz UHBR20 (20 Gb/s).

Certyfikaty DisplayPort 2.0, DP40 i DP80 UHBR.

Czytaj też: Zrobił to sam! Jego urządzenie w wyjątkowy sposób pomoże w rozwoju ogniw perowskitowych

Z tego typu przewodem, kompatybilnymi portami DisplayPort, które te prędkości obsłużą i sprzętem, który taki transfer w ogóle wykorzysta można “uwolnić nowe możliwości w zakresie zapewnienia doskonałego połączenia w celu osiągnięcia danego poziomu jakości wideo”. Wszystko to dzięki ciągłemu rozwojowi produktów BizLink, którego specjaliści w dążeniu do opracowania tego przewodu wprowadzali ciągłe ulepszenia w celu zwiększenia szybkości transmisji danych i przepustowości.

Czytaj też: Dwa różne chipsety nie tylko w serii iPhone 14. Apple zmieni strategię także wprzyszłych generacjach?

Jak czytamy w ogłoszeniu “wyższa prędkość transferu wymaga optymalnej integralności sygnału przy wyższej prędkości sygnału i szerokości pasma”. Poza tym uzupełnia to “doskonała konstrukcja przewodu, która zapewnia wysoką wydajność mechaniczną i elektryczną”, aby sprostać specyficznym potrzebom aplikacji wyświetlających