realme 9i 5G zadebiutuje już 18 sierpnia. Ujawniono design. Znamy też nazwę SoC

Smartfon realme 9i ze Snapdragonem 680, ale w wersji pozbawionej modułu 5G pokazano w styczniu tego roku. Wiemy już, że w połowie sierpnia producent ma zamiar zaprezentować nowy wariant, tym razem z 5G. Oficjalna premiera realme 9i 5G będzie mieć miejsce już 18 sierpnia podczas specjalnego wydarzenia, które odbędzie się w Indiach.
redmi 9i 5G
redmi 9i 5G

Producent promuje realme 9i 5G jako „5G Rockstar”. Smartfon będzie zasilany przez układ MediaTek Dimensity 810. To typowy SoC wykorzystywany w urządzeniach z niezbyt wysokiej półki cenowej, zapewniający mimo to wsparcie dla łączności 5G. Wskazuje na to, chociażby wynik zanotowany w benchmarku AnTuTu.

Liczba 350 tys. punktów pozostaje daleko w tyle za topowymi smartfonami, które obecnie przekraczają poziom miliona punktów. Niech Was to jednak nie zraża, bo realme 9i 5G będzie to zapewne rekompensować przystępną ceną. Smartfon po oficjalnej premierze w Indiach po kilku miesiącach powinien też trafić do Europy.

Niestety na razie poza nazwą chipsetu nie ujawniono żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej realme 9i 5G

Możemy się jedynie odnosić do tego co oferował jego poprzednik, czyli realme 9i bazującym jednak na układzie Qualcomm. Urządzenie można nadal kupić w Polsce za około 1000 zł. Za takie pieniądze otrzymamy model w wariancie 4/128 GB, wyposażony w baterię o pojemności 5000 mAh i potrójny aparat.

Wizualnie realme 9i 5G wydaje się bardziej kanciasty. Obiektywy aparatów nie tworzą ze sobą spójnej wyspy jak miało to miejsce w przypadku realme 9i. Na udostępnionej na Twitterze grafice widać niestety tylko tył nowego modelu. Podejrzewam, że bliżej premiery pojawi się nieco więcej informacji.

Czytaj też: Test realme 9i – przeciętny smartfon za 1000 zł, czy może jednak coś więcej?

realme 9i pozbawionego wsparcia dla łączności 5G mieliśmy okazję przetestować pod koniec lutego. Jeśli chcecie się przekonać, czy warto zapłacić za ten telefon, możecie zajrzeć pod powyższy link. Po cichu liczymy, że producent wziął sobie do serca choć część sugestii ze strony użytkowników.