Drugiego takiego monitora na świecie nie ma! Samsung pokazał Odyssey Ark

Samsung dumnie ogłosił swój nowy 55-calowy monitor dla graczy o nazwie Odyssey Ark (model G97NB), który jest tak wyjątkowy. Przynajmniej według Samsunga, bo ta firma dumnie stwierdziła, że “drugiego takiego monitora na świecie nie ma”.
Drugiego takiego monitora na świecie nie ma, Samsung, Odyssey Ark
Drugiego takiego monitora na świecie nie ma, Samsung, Odyssey Ark

Wyjątkowy Samsung Odyssey Ark, czyli pierwszy na świcie monitor o przekątnej 55 cali i krzywiźnie rzędu 1000R

Przełomowy Odyssey Ark został stworzony głównie po to, aby zapewnić niesamowite wrażenia kinowe, najwyższą jakość w grach i interfejs, który oferuje całkowicie zoptymalizowaną elastyczność. Tak przeczytamy w ogłoszeniu Samsunga, który w wielu miejscach podkreśla zarówno rozmiar, jak i promień krzywizny swojego nowego monitora. Nie oznacza to jednak, że ten model nie może pochwalić się pozostałą częścią specyfikacji.

Czytaj też: Pecet czy laptop, co wybrać do grania?

Matowa 55-calowa matryca o rozdzielczości 3840×2160 i opóźnieniu 1 ms GTG nie tylko odświeża się z częstotliwością 165 Hz i wygładza wszelkie artefakty z wykorzystaniem FreeSync Premium Pro, ale też zapewnia niewiarygodny poziom jakości, dzięki technologii Quantum Mini LED. To ona gwarantuje spełnianie standardu Quantum HDR 2000 i współczynnik kontrastu 1000000:1.

Czytaj też: Kupno karty graficznej to obecnie błąd. Nie potrzebujecie? Czekajcie – opłaci się Wam

Idąc dalej, model G97NB cechuje obecność złącza HDMI 2.1, portu RJ-45, podstawy z pivotem, obudowy z montażem VESA, oprogramowanie Samsung Gaming Hub, wsparcie Dolby Atmos oraz obecność 4 głośników i 2 wooferów o pasmie przenoszenia 45-20000 Hz i mocy 60 watów. Cena za ten model wynosi całe $3499, czyli tyle, ile zapłacimy za bardzo wydajny komputer, a od 15 sierpnia model ten powoli wchodzi na rynek.