Już wiemy, kiedy zadebiutuje seria Huawei Mate 50

Po długim oczekiwaniu i wielu przeciekach, w końcu poznaliśmy datę premiery serii Huawei Mate 50. Producent przedstawi nie jeden, a podobno aż cztery nowe modele.
Seria Huawei Mate 50 znów pojawia się w przeciekach. Pojawiły się kolejne rendery i szczegóły specyfikacji
Seria Huawei Mate 50 znów pojawia się w przeciekach. Pojawiły się kolejne rendery i szczegóły specyfikacji

O serii Huawei Mate 50 mówi się już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz poznaliśmy oficjalną datę premiery

Jak zapewne wiecie, sankcje nałożone przez USA znacznie pokrzyżowały szyki Huawei. Firma, która wcześniej święciła triumfy sprzedażowe, dostarczając w roku dwie flagowe serie, teraz została zepchnięta na dalszy plan. Nie oznacza to, że Huawei zrezygnował z walki. Urządzenia producenta nadal się pojawiają i mają wiele do zaoferowania, choć wcześniejszy harmonogram obejmujący dwie wielkie premiery w roku został zmieniony.

W 2021 roku dostaliśmy serię Huawei P50, a w tym czeka nas debiut serii Mate 50. O tych smartfonach mówi się już od dłuższego czasu i dziś dowiedzieliśmy się, ile jeszcze przyjdzie nam czekać na ich premierę. Na szczęście — nie długo, bo tylko do 6 września, kiedy to Huawei oficjalnie nam je zaprezentuje.

Na razie nie wiadomo dokładnie, ile tych nowych modeli będzie, ale przecieki wskazują na cztery smartfony — Mate 50, Mate 50 Pro, Mate 50E i Mate 50 Porsche Design RS. Ich specyfikacja powoli pojawia się w sieci, tak samo, jak rendery ujawniające wygląd. Możecie podejrzeć je tutaj. Warto wspomnieć, że podczas wydarzenia Huawei prawdopodobnie zaprezentuje również nowy układ obrazowania XMage, który firma opracowała w celu zastąpienia technologii stworzonej wspólnie z Leica. Spodziewamy się, że wszystkie nowe modele będą w niego wyposażone.