WhatsApp w końcu dostaje natywną aplikację dla systemu Windows

Po długim oczekiwaniu WhatsApp w końcu uruchamia natywną aplikację dla systemu Windows. Nie trzeba więc będzie korzystać z przeglądarki czy internetowej aplikacji.
WhatsApp w końcu dostaje natywną aplikację dla systemu Windows
WhatsApp w końcu dostaje natywną aplikację dla systemu Windows

Uruchomiono natywną aplikację WhatsApp dla Windowsa

Na początku tego roku WhatsApp umożliwił połączenie konta z komputerem stacjonarnym. Dzięki temu użytkownicy mogą wykonywać i odbierać połączenia oraz wysyłać wiadomości bez połączenia smartfona z Internetem. Odbywa się to jednak za pośrednictwem WhatsApp Web w przeglądarce lub internetowej aplikacji.

Na szczęście w końcu postanowiono coś z tym zrobić i tak oto uruchomiono natywną aplikację dla systemu Windows, która nie korzysta z przeglądarki. Co więcej, wprowadzono sporo ulepszeń. Wedle informacji — natywna aplikacja ma działać lepiej, będzie zużywać mniej zasobów i powinna uruchamiać się szybciej. Także interfejs został przeprojektowany i teraz wygląda przejrzyściej i spójniej z interfejsem systemu Windows.

Czytaj też: Samsung miał wielkie plany sprzedażowe na ten rok, ale rzeczywistość zmusiła firmę do ich zmiany

By móc korzystać z nowej aplikacji należy połączyć się z kontem smartfona, które jest połączone z numerem telefonu. Po tym będzie można korzystać z pełnego szyfrowania do wysyłania i odbierania wiadomości, wykonywania połączeń itp. Warto wspomnieć, że kiedy smartfon jest w trybie offline, można korzystać z maksymalnie czterech połączonych urządzeń, jednak po 14 dniach od ostatniego użycia telefonu zostaniemy automatycznie wylogowaniu ze wszystkich połączonych z nim urządzeń.

Nową aplikację można już pobrać z Microsoft App Store.