Czyżbyśmy poznali wygląd następcy składanego Huawei P50 Pocket?

Składany Huawei P50 Pocket zadebiutował w grudniu ubiegłego roku jako pierwszy model z klapką w portfolio producenta. Teraz w bazie certyfikacyjnej TENAA zauważono kolejne urządzenie o tej konstrukcji, które może być kolejną generacją “kieszonkowego składaka”.
Huawei P50 Pocket

Huawei P50 Pocket

Huawei szykuje kolejny składany smartfon. Tak może prezentować się następca P50 Pocket

W chińskiej bazie certyfikacyjnej został zauważony interesujący model Huawei o numerze BAL-AL80. Jest to składany smartfon o konstrukcji typu clamshell, czyli potocznie nazywany telefonem z klapką. Z racji, że Huawei ma już w swoim portfolio debiutujący w ubiegłym roku P50 Pocket, można przypuszczać, że model znaleziony w TENAA jest jego następcą.

Na zdjęciach zauważyć można dwukolorowe “plecki”. Jedna część z ekranem zewnętrznym i okrągłym modułem wyspy aparatów, a druga wykonana prawdopodobnie z materiału mającego imitować skórę. Aparat jest potrójny, tak jak w P50 Pocket, gdzie znalazł się  moduł główny 40 Mpix Quad Pixel f/1,79, obiektyw ultraszerokokątny 13 Mpix f/2.2  o kącie widzenia 120 stopni i aparat 32 Mpix (f/1.8; 30 mm).

Czytaj też: Huawei przywróci notcha w nadchodzącym Mate 50 Pro

Na ten moment trudno cokolwiek spekulować odnośnie do specyfikacji, bo TENAA nie zdradza nam nawet wymiarów smartfona, więc nie wiemy, czy następca P50 Pocket dostanie większy wyświetlacz, czy może Huawei pozostanie przy 6,9-calowym ekranie wewnętrznym.

Huawei P50 Pocket

Jednak pojawienie się tego składanego smartfona w certyfikacji TENAA jasno wskazuje, że jego premiera nie jest zbyt odległa. Niektórzy spekulują nawet, że Huawei będzie chciał wprowadzić ten model na rynek już podczas najbliższego wydarzenia, czyli 6 września, kiedy to ma zadebiutować seria Mate 50. Czyżby więc był to nie bezpośredni następca P50 Pocket, a Mate 50 Pocket?