Ten monitor wykrzywicie sami! XENEON FLEX OLED to pierwszy gamingowy monitor z konfigurowalnym zakrzywieniem

Zgodnie z tradycyjnym trendem na rynku technologii, elastyczne ekrany nie zatrzymały się na telefonach i smartwatchach, docierając wreszcie na rynek monitorów. Nie byle jakich monitorów, a tych gamingowych, czyli nastawionych na konsumowanie gier wideo czy to z poziomu konsol, czy komputerów. Firma Corsair pochwaliła się swoim dziełem, które można wykrzywiać “na zawołanie”. Dzięki temu ogłoszony właśnie XENEON FLEX OLED to pierwszy gamingowy monitor tego typu.
! XENEON FLEX OLED
! XENEON FLEX OLED

Od płaskiego do zakrzywionego. Jak XENEON FLEX OLED to osiągnął?

Za gamingowy monitor XENEON FLEX 45WQHD240 OLED, będący pierwszym na świecie monitorem z możliwością dostosowywania kąta zgięcia “na zawołanie” odpowiada firma Corsair, która w tym projekcie współpracowała z LG Display. Dzięki temu monitor doczekał się panelu W-OLED, dzięki czemu zapewnia z jednej strony świetną jakość obrazu, wysokie odświeżanie i nieskazitelną czerń, a przy tym szybki czas reakcji.

Czytaj też: Xiaomi pozbędzie się ładowarek z opakowań smartfonów Redmi?

Mowa dokładnie o 45-calowej matrycy W-OLED o rozdzielczości 3440 x 1400 pikseli, odświeżaniu 240 Hz oraz proporcjach 21:9, czyli tych “typowych” dla monitorów o zagiętej matrycy. Firma podkreśla w ogłoszeniu, że ten model łączy takie połączenie wielkości ekranu i proporcji, dzięki któremu ma o dwadzieścia procent większą powierzchnię ekranu niż 49-calowy monitor ultrawide o proporcjach 32:9 i o osiemdziesiąt jeden procent większą powierzchnię ekranu niż 34-calowy model ultrawide o proporcjach 21:9.

Zostając na moment w samej specyfikacji, XENEON FLEX OLED może pochwalić się szczytową jasnością do 1000 nitów, współczynnikiem kontrastu 1350000:1, czasowi reakcji GtG rzędu 0,03 ms, włączenia/wyłączenia piksela na poziomie 0,01 ms oraz wsparciem technologii NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync Premium.

Czytaj też: iPhone 14 Pro na rzeczywistych zdjęciach. Jest też filmik i nowy wariant kolorystyczny

Poza tym XENEON FLEX OLED może pochwalić się specjalną powłoką antyrefleksyjną, redukującą odblaski i refleksy oraz ochronną technologią Low Blue Light firmy LG Display, która łagodzi zmęczenie oczu. Najważniejsza jest oczywiście jego zdolność adaptacji.

Postawiliśmy sobie za cel stworzenie wyświetlacza, który zapewni niesamowite wrażenia i możliwość dostosowania do potrzeb użytkownika. Z pomocą LG Display, XENEON OLED FLEX jest początkiem zupełnie nowej klasy monitorów do gier, z wydajnością i elastycznością dosłownie przekraczającą potrzeby nawet najbardziej wymagających graczy– powiedział Dennis Jackson, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami i marketingu, CORSAIR.

Czytaj też: Najpotężniejszy smartfon z serii vivo X80 pojawi się już wkrótce. Kiedy?

Za sprawą specjalnego panelu XENEON FLEX OLED można wykrzywiać z pozycji całkowicie płaskiej (0R) do promienia rzędu 800R, wyginając po prostu boki monitora swoimi dłońmi. Na dalsze szczegóły dotyczące premiery, dostępności i ostatecznej specyfikacji XENEON FLEX 45WQHD240 OLED Gaming Monitor musimy nieco poczekać, ale producent ma ujawnić wszystko jeszcze w tym roku.