Pomyśl o emeryturze. Alior Bank za założenie konta IKE lub IKZE daje voucher na Netfliksa

Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) oraz Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) to dodatkowe formy zabezpieczenia finansowego na stare lata. Jeśli do końca tego roku zdecydujecie się je otworzyć przez Alior Bank i wpłacić tam minimum 1000 zł, możecie otrzymać w zamian voucher o wartości 60 zł do wykorzystania na Netfliksie.
Pomyśl o emeryturze. Alior Bank za założenie konta IKE lub IKZE daje voucher na Netfliksa

Nic nie wzbudza mnie ostatnio bardziej niż obserwowanie licznika na stronie mojego konta IKE oraz IKZE, który informuje mnie o czasie pozostałym do wejścia w ustawowy wiek emerytalny. Żeby nie popaść w szaleństwo uciekam więc w seriale, a nie ma do tego lepszego miejsca niż Netflix.

Łącząc przyjemne z pożytecznym Alior Bank uruchomił promocję “Spokojna jesień z filmami”. Pierwsze 100 osób, które założy konto Alior IKE lub Alior IKZE i w terminie do 31 grudnia tego roku i wpłaci tam min. 1000 zł, otrzyma bon podarunkowy o wartości 60 zł na wykorzystanie w najpopularniejszym serwisie VoD na świecie.

Ostatnim warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w promocji (poza wpłatą i byciem w pierwszej setce) jest wypełnienie formularza na stronie internetowej

Jak tłumaczy Dorota Białołęcka, menedżer Zespołu Funduszy Inwestycyjnych w Alior Banku: 

Ulga podatkowa dla posiadaczy IKE polega na zwolnieniu z podatku od zysków, jeśli zgromadzone środki zostaną wypłacone przez właściciela po osiągnięciu wieku emerytalnego. Z kolei pieniądze wpłacane na IKZE można odliczyć w rocznym rozliczeniu podatkowym. Środki zgromadzone w ramach tych kont pozwalają na zbudowanie finansowego zaplecza, które na emeryturze może okazać się przydatnym zabezpieczeniem.

Czytaj też: W najnowszej wersji IKO można wziąć kredyt nawet bez konta w PKO Banku Polskim

Jak informuje Alior Bank, środki zebrane na kontach IKE i IKZE podlegają dziedziczeniu i nie są obciążone podatkiem od spadków i darowizn. Zarówno posiadacze IKE, jak i IKZE mają możliwość wcześniejszej wypłaty zgromadzonego kapitału. Oszczędności zebrane w ramach IKZE można również wykorzystać jako wkład własny do kredytu.