Allegro Care – dodatkowe ubezpieczenie dla nowej oraz używanej elektroniki w kilka minut

Nowa usługa dodatkowego ubezpieczenia urządzeń elektronicznych o nazwie Allegro Care to uzupełnienie dla dotychczasowych programów Allegro Protect i gwarancje. Oferta przeznaczona jest dla tych, którzy szukają szczególnej ochrony dla swoich zakupów. Proces uruchomienia dodatkowego ubezpieczenia zajmuje zaledwie kilka minut.
Allegro
Allegro

Allegro Care pozwala dobrać pasujący zakres ochrony i czas przez jaki będzie ona obowiązywać. W razie zaistnienia awarii, uszkodzenia lub kradzieży przedmiotu ubezpieczenie daje możliwość szybkiej, bezgotówkowej naprawy w ramach usługi door-to-door lub zwrotu ceny zapłaconej za urządzenie, jeśli naprawa okaże się niemożliwa.

Certyfikat Pracowni Prostej Polszczyzny przyznany tekstowi Warunków Ubezpieczenia gwarantuje przejrzystość Warunków Ubezpieczenia. Klient ma pewność, że oferta i jej regulamin są zrozumiałe i przejrzyste. Ochronę ubezpieczeniową w usłudze Allegro Care zapewnia Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.

Procedura uruchomienia dodatkowego ubezpieczenia w ramach Allegro Care jest prosta i szybka. Wystarczą dwa dodatkowe kliknięcia przy zakupie elektroniki na Allegro

Za pomocą kilku kliknięć klienci Allegro będą mogli dostosować zakres oferty do własnych potrzeb, jak i później – równie prosto – skorzystać z ochrony, którą zapewnia wykupione ubezpieczenie – zapewnia Paweł Moczydłowski, dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych i Programów Partnerskich w ERGO Hestii.

W zakładce Moje Ubezpieczenia zgromadzono wszystkie informacje o polisach kupionych na Allegro. Klient może sprawdzić nie tylko szczegóły posiadanej ochrony, ale również pobrać polisę i Warunki Ubezpieczenia oraz łatwo zrezygnować z ubezpieczenia w ciągu 30 dni od zakupu.

Czytaj też: One Fulfillment by Allegro, czyli rewolucja zakupów online

Na razie zakładka Moje Ubezpieczenia dostępna jest w aplikacjach Allegro. Docelowo pojawi się również w przeglądarkach. Za ubezpieczenie w ramach programu Allegro Care można zapłacić usługą Allegro Pay. Usługa według zapowiedzi ma być stale rozwijana i rozszerzana o kolejne funkcje.