Allegro będzie obciążać sprzedawców dodatkową prowizją od każdej zrealizowanej transakcji

Złe wiadomości dla sprzedawców na Allegro, którzy nie mają konta firmowego. Do każdej oferty wystawionej na portalu platforma będzie już wkrótce doliczać prowizję w wysokości złotówki, o ile ostatecznie dojdzie do finalizacji transakcji. Z naliczania opłat zostaną wyłączone oferty wystawione do 2 listopada.
allegro
allegro

Według informacji przedstawicieli Allegro, liczba sprzedanych sztuk nie będzie miała w naliczaniu wysokości nowej prowizji żadnego znaczenia. Dla przykładu cztery te same produkty sprzedane w ramach jednej transakcji zostaną obciążone prowizją w wysokości 1 zł. 

Gdyby u tego samego sprzedawcy kupiło się w jednej transakcji cztery produkty, a w drugiej kolejne dwa, prowizja jaką będzie musiał zapłacić wyniesie już 2 zł (dwie transakcje). Niewątpliwie taka zmiana może wywołać pomruk niezadowolenia. Oczywiście jest prosta metoda uniknięcia prowizji.

Sprzedawca na Allegro powinien wykupić jeden z abonamentów (podstawowy, profesjonalny lub ekspercki). Najtańszy z nich kosztuje 49 zł/mc

Jest jednak pewien haczyk. Warto wspomnieć, że taki abonament można wykupić wyłącznie na koncie firmowym. To zdaniem Allegro delikatna sugestia, mająca zachęcić przedsiębiorców do przesiadki na konta firmowe. Inną alternatywą jest przejście do serwisu Allegro Lokalnie.

Przy okazji, zmieniają się również warunki usługi Allegro Smart dla sprzedających, którzy mają konta firmowe. Już od 3 października trzeba będzie udostępnić aż trzy metody dostawy: kurier, punkt odbioru oraz automat paczkowy. Dotychczas wymagana była wyłącznie jedna – usługi kurierskie.

Czytaj też: Zakupy w Euro RTV AGD. Kupiłem laptopa i od razu tego pożałowałem… a było wybrać Allegro

Od listopada dla klientów indywidualnych zniknie też możliwość wystawienia oferty z opcją wyczerpania przedmiotów. Zostanie ona ograniczona wyłącznie dla konto firmowych. Tu również motywem działania dla Allegro ma być zachęcenie do migracji z konta zwykłego Allegro do konta.