Wszystko drożeje, także zakupy w App Store

Apple ogłosiło, że w różnych regionach świata ceny w App Store pójdą w górę. Dotyczy to wszystkich krajów Unii Europejskiej, w których obowiązującą walutą jest euro, a także kilku innych rynków, wśród których, niestety, znalazła się również Polska.
Wszystko drożeje, także zakupy w App Store
Wszystko drożeje, także zakupy w App Store

Apple podnosi ceny w App Store

Od 5 października ceny w sklepie z aplikacjami Apple pójdą w górę. Dotyczy to samodzielnych aplikacji, jak i zakupów w aplikacjach. Warto jednak pamiętać, że w przypadku automatycznie odnawialnych subskrypcji nic więc nie zmieni. Dlaczego firma zdecydowała się na podwyżki?

Czytaj też: Apple zmienia podejście do samodzielnych napraw? iPhone 14 zdaje się to potwierdzać

Cóż, wiemy na pewno, że w przypadku Wietnamu związane jest to z wprowadzeniem w tym kraju nowych przepisów, do których Apple musi się dostosować. Nie wyjaśniono jednak powodu wzrostu cen na innych rynkach i jedyne co nam pozostaje, to standardowe obecnie wyjaśnienie — inflacja, kondycja światowej gospodarki i mocny kurs dolara, który pod koniec sierpnia osiągnął parytet euro. Stąd też podwyżki najnowszych iPhone’ów, które dotknęły Europę.

Czytaj też: Najnowsza wersja iOS 16 wprowadza procentowy wskaźnik stanu baterii we wszystkich iPhone’ach z Face ID

Jak duże będą podwyżki? Apple dostarczyło deweloperom odpowiednie dokumenty, które obrazują przyszłe zmiany. Na przykład — aplikacje, które wcześniej kosztowały 1, 5 lub 10 euro, po 5 października będą kosztować kolejno – 1,19, 5,99 i 11,99 euro. Wraz z wejściem zmian w życie sekcja Ceny i dostępność w Moich aplikacjach zostanie odpowiednio zaktualizowana.